24.09.2023

Za najdrahšími nehnuteľnosťami na svete

Na stránkach nášho magazínu realexpert.sk sa obvykle venujeme vážnym témam, či už z oblasti výstavby rezidenčných a komerčných projektov alebo v spolupráci s odborníkmi riešime problémy na realitnom či hypotekárnom trhu. Preto bude zaiste zaujímavé a príjemné tieto témy trochu odľahčiť a pozrieť sa na tie najdrahšie nehnuteľnosti na svete.

Ilustračné foto

Na prvom mieste je Švajčiarsko

Švajčiarsko je nám krajina dobre známa a pre mnohých dokonca predstavuje akúsi „zem zasľúbenú“. Niet sa napokon čo diviť, životná úroveň je tu naozaj veľmi vysoká a preto ide samozrejme aj o krajinu veľmi lukratívnu tiež z hľadiska realitného trhu. Nebude preto možno až takým prekvapením, keď vám povieme, že najdrahšia nehnuteľnosť sa nachádza práve tu. Kde presne ju však nájdeme, to vedia len zasvätení. Pre nás ostatných musí stačiť odpoveď, že ide o miesto v horách neďaleko hraníc s Talianskom.

Jej cena je naozaj neuveriteľná – približne osem miliárd Eur! Hoci je jej hodnota skutočne dychvyrážajúca, treba povedať, že táto vila má niektoré atribúty, ktoré z nej robia nehnuteľnosť, ktorá na Zemi nemá obdobu. Asi najfascinúcejším „dizajnérskym doplnkom“ sú dinosaurie kosti staré asi 65 miliónov rokov, ktoré vo vile nájdeme na podlahe. A to ešte nehovoríme, že na výstavbu sa minulo pomerne slušné množstvo zlata a platiny. Samozrejme, aj rozloha je skutočne úctyhodná – 752 metrov štvorcových, pričom celková rozloha pozemku je takmer 2500 metrov štvorcových. Dodajme len, že majiteľom je údajne istý magnát, ako inak, z Ruska.

Vo Švajčiarsku ešte chvílu zostaneme a to konkrétne v meste Ženeva. Nájdeme tu totiž niekoľko zaujímavých nehnuteľností, ktoré právom patria na zoznam tých najdrahších. Tak napríklad sa tu nachádza vila s hodnotou približne 60 miliónov Eur alebo aj o niečo lacnejšia – za necelých 50 miliónov Eur. Zaujímavé sú však aj ceny niektorých francúzskych „domčekov“. Istej zámožnej Brazílčanke na Francúzskej Riviére patrí nehnuteľnosť s názvom Villa Leopolda, ktorá mala byť pred nejakým časom predaná za zaujímavých 390 miliónov Eur, hoci v súčasnosti je jej hodnota „len“ asi 373 miliónov Eur. Nuž a v Paríži sa zasa vo vlastníctve prezidenta jedného z afrických štátov nachádza nehnuteľnosť v hodnote 100 miliónov Eur.

V USA, Indii a Veľkej Británií

Sme viacmenej zvyknutí, že tie „naj“ veci, či už dobré alebo zlé, obvykle nachádzame v Spojených štátoch amerických. A hoci tie najdrahšie nehnuteľnosti na svete tu nenájdeme, poriadne drahé domy sú aj tu. Tak napríklad vo Fairfield Pond je najrozsiahlejší rezidenčný komplex v USA, ktorého hodnota je 125 miliónov Eur. Druhým najdrahším domov v Spojených štátoch je vila Hearst Mansion, kde boli natočené niektoré scény z filmu Krstný otec. Jej cena je v prepočte 121 miliónov Eur.

Po miliónových hodnotách sa však ešte raz pozrieme na nehnuteľnosť, o ktorej sa dá hovoriť takmer v súvislosti s miliardami. Nájdeme ju v Indii, konkrétne v Bombaji a patrí Mukeshovi Ambanimu, ktorý je piatym najbohatším mužom na svete. A jej cena? Nie je ďaleko od trištvrte miliardy Eur! Nuž a nakoniec sa vrátime naspäť do Európy. Vo Veľkej Británií, v londýnskej štvrti Hyde Park, sa nachádza vila, ktorá má v súčasnosti hodnotu takmer 150 miliónov Eur. Tak čo poviete, vybrali by ste si?

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.