23.05.2024

Romantika a iné zaujímavosti v developerských projektoch

Developerské projekty mávajú rôzne mená. Niektoré sú ťažkopádne, niektoré nudné a nájde sa aj nemálo takých, ktoré môžeme nazvať dokonca až vtipnými. Sú však aj také názvy, ktoré v nás evokujú niečo romantické. A práve o takomto projekte by sme vám chceli povedať práve teraz.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Ako z romantickej knihy

Je možné, že názov tohto projektu ocenia najmä ženy. Ide v ňom totiž o vybudovanie polyfunkčného bytového domu s Rezidencia medzi hviezdami. Jeho konkrétnym účelom je podľa predloženého zámeru revitalizácia, skultúrnenie a nekonfliktné doplnenie lokality na Námestí 1. Mája v bratislavskom Starom Meste, ktorej okolitú zástavbu tvoria objekty na prechodné a trvalé bývanie a objekty lokálnej vybavenosti. Za projektom stojí akciová spoločnosť s rovnakým názvom. Ako jeden z dôvodom výstavby v bratislavskej pamiatkovej zóne uvádza zaujímavú lokalitu, ktorá je však v súčasnej dobe nevyužívaná a nachádzajú sa na nej schátrané objekty. Tie sa odstránia, územie sa zrevitalizuje a skultúrni.

Obchody a byty

Hoci názov polyfunkčného domu znie naozaj romanticky, pokiaľ ide o jeho budúce funkčné využitie, je nanajvýš praktické. V nadzemných podlažiach sa okrem iného budú nachádzať byty a priestory na komerčné využitie a v tých podzemných budú umiestnené spoločná garáž a technické priestory. Plánovaný polyfunkčný bytový dom sa bude vyznačovať vnýtorným nádvorím, kde sa bude nachádzať priestor s parkovou úpravou. Nádvorie bude zároveň prepojené pasážou s Námestím 1. mája.

Pokiaľ ide o konkrétne čísla, v novopostavenom objekte sa bude nachádzať celkovo 122 bytov. Z toho najväčší počet bude patriť bytom dvojizbovým, ktorých bude až 100. Okrem nich bude k dispozícií budúcim užívateľom aj 18 trojizbových a štyri štvorizbové byty. Projekt je podľa zámeru dimenzovaný celkovo pre 302 obyvateľov.

Ďalšie „zaujímavo“ znejúce projekty

Polyfunkčný bytový dom Rezidencia pod hviezdami nie je jediný zaujímavo znejúci developerský projekt, ktorý by sme mohli nájsť na území hlavného mesta, hoci treba povedať, že nepôjde o až tak romantické mená. Bezpochyby svoje miesto v tomto článku má aj dúbravský projekt Mamapapa z dielne spoločnosti ITB Development a.s., ktorý má do Bratislavy priniesť až 115 nových bytov. Príjemným letným názvom sa zasa vyznačuje bytový dom Čerešne, ktorý by sme takisto mohli nájsť v bratislavskej Dúbravke. V Novom Meste v lokalite Pod Briežkami sa zasa nachádza bytový projekt s veselým názvom Ahoj Park. Ako vidno, aj developeri sa niekedy radi hrajú so slovíčkami.

 

autor: Andrea Kolesárová

Komentáre sú vypnuté.