24.09.2023

Nie je dom, ako dom. O bytoch ani nehovoriac

Do nového roka by sme mali vykročiť plní optimizmu a nádeje, že rok 2016 bude lepší ako ten predošlý. A ako taká malá motivácia by nám mohol poslúžiť pohľad na najdrahšie nehnuteľnosti na svete za rok 2015.Veď kto vie, možno si aj vy raz kúpite podobný „domček alebo bytík“.

Zdroj:www.pss-archi.eu

Starý či nový?

Niektoré staré paláce môžu pôsobiť ako pomerne nové. A naopak, niektoré nové môžu celkom budiť dojem, že ide o niekoľkostoročnú nehnuteľnosť. To je aj prípad istého paláca nachádzajúceho sa vo Francúzsku. Hoci by ste pri pohľade naň bezpochyby povedali, že na svete je už nejaký ten piatok, opak je pravdou. Ide skutočne o modernú budovu, pravda, aspoň v intenciách svojej realizácie. Inak pôsobí presne tak, ako by pôsobiť aj mal – ako zámok zo sedemnásteho storočia.

Už len samotná lokalita je v tomto prípade očarujúca – nachádza sa len čo by ste kameňom dohodili od nádherného a legendárneho sídla francúzskych kráľov Versailles. No nielen lokalita, aj jeho cena je nanajvýš zaujímavá. Ide totiž o sumu 275 miliónov Eur, čo z neho v tomto momente robí najdrahšiu nehnuteľnosť na celom svete. Samozrejme, za tieto peniaze je palác aj adekvátne vybavený. Okrem bežných miestností v sebe skrýva napríklad také kino alebo obrovské akvárium. A kto je majiteľom? Nuž, za podobnými „výstrelkami“ sa obvykle skrývajú len dva typy podnikateľov. Ten prvý často pochádza z územia Ruskej federácie alebo Ukrajiny a ten druhý zasa z niektorej z krajín na Blízkom východe. V tomto prípade ide o ten druhý prípad.

Nie je byt ako byt

Keď sme už zistili, aký drahý môže byť „obyčajný dom“, môžeme sa pozrieť na to, za koľko by sme si mohli kúpiť najdrahší byt. Keďže sme už zvyknutí na ceny bratislavských bytov, len tak ľahko nás niečo neprekvapí, no nie? V tomto prípade nám však môžete veriť, že vás to prekvapí rovnako, ako aj nás. Ide totiž o byt, ktorého hodnota sa pohybuje na úrovni 400 miliónov Eur. Možno si poviete, ktorý blázon by zaplatil za byt toľko peňazí? Môžete nám však veriť, že na svete je takýchto bláznov pomerne veľa. Ide totiž o doslova prekrásny byt, ktorý sa nachádza v ešte krajšom Monaku. Našli by ste ho v druhom najvyššom miestnom mrakodrape s názvom Tour Odéone s výškou 170 metrov.

Hoci sme uviedli, že ide o byt, ťažko ho opisovať v podmienkach našich bežných predstáv, ktoré o bytoch máme. Tak napríklad len málo z nás zrejme obýva priestory o rozlohe 3300 metrov štvorcových rozkladajúcich sa na piatich poschodiach so šiestimi spálňami, toboganom či bazénom na terase, wellness, posilňovňou, kinom a tak ďalej. Tak čo? Inšpirovali sme vás?

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.