13.04.2024

Na Krásnej hôrke vzniknú byty aj apartmány pre seniorov

Krásna Hôrka v poslednej dobe značne rezonuje v slovenskom povedomí. O nej však už toho bolo napísaného dosť. My vám totiž chceme priblížiť nie Krásnu Hôrku, ale Krásnu hôrku. Aký je v tom okrem malého písmena rozdiel? Nuž Krásna Hôrka je hrad na východnom Slovensku, zatiaľ čo Krásna hôrka je lokalita v Bratislave, v ktorej sa chystá výstavba zaujímavého projektu.

Zdroj: www.quantic.sk

Na Kramároch

Obyvatelia hlavného mesta túto oblasť nepochybne poznajú, ale pre ostatných povedzme, že ide o objekt bývalého sanatória Krásna hôrka, ktoré sa nachádza oproti nemocnici na Kramároch na Ďumbierskej ulici. Sanatórium bolo ešte v roku 2008 predané Fakultnou nemocnicou do súkromných rúk spoločnosti Quantic za 10,3 milióna eur. V tom čase to bol výhodný obchod pre obe strany, nakoľko Fakultná nemocnica sa zbavila chátrajúceho sanatória a utŕžené peniaze použila na svoje dlhy a firma Quantic získala lukratívny pozemok, ktorý mal skvelú projektovú perspektívu.

Byty, apartmány, kancelárie

Niekoľko rokov po odkúpení bývalého sanatória sa ale v tomto objekte nič podstatné nedialo. Ako však v súčasnosti na svojej internetovej stránke prezentuje samotný investor, všetko by sa v dohľadnej dobe malo zmeniť a zo starej liečebne by mal vzniknúť nový komplex zahŕňajúci nielen byty, ale tiež kancelárie a dokonca aj luxusné apartmány pre ľudí v seniorskom veku. Ak sa projekt skutočne zrealizuje, pôjde o veľmi lukratívne bývanie a to už len kvôli svojej lokalite, nakoľko bývať vo veľkomeste a popritom v prírodnom prostredí je stále nesmierne lákavé a čoraz viac populárne.

Pokiaľ ide o byty, tých by na Krásnej hôrke malo vzniknúť 48 a to v šesťpodlažnom bytovom dome. Rozloha bytov by sa mala pohybovať približne od necelých päťdesiat metrov štvorcových až po vyše sto metrov štvorcových. Najväčšie byty sa nachádzajú na streche objektu, ktorú vlastne môžeme považovať de facto za šieste podlažie. Tu nájdeme aj najväčší a to päťizbový byt s terasou a s rozlohou 121 metrov štvorcových, ktorý je už v súčasnosti predaný a to za 381 tisíc eur. Pokiaľ ide architektúru bytového domu, na základe vizualizácií, ktoré sú k dispozícií na internetovej stránke investora, je zvolený veľmi triezvy dizajn, ktorý dobre zapadne do tohto zeleného prostredia. Výstavba bytového domu by mala začať už v decembri tohto roku a jej koniec je naplánovaný na február roku 2014.

Luxusné apartmány pre seniorov vzniknú z objektov bývalého sanatória. Ako na svojej stránke uvádza investor, „zámerom je prestavba existujúceho komplexu budov bývalého štátneho sanatória v lukratívnej časti Bratislava -Kramáre, na moderné nadštandardné ubytovanie pre seniorov, spojené s kompletnou starostlivosťou zahrňujúcou zdravotné, asistenčné, rehabilitačné a relaxačné služby v nádhernom horskom prostredí Malých Karpát a v bezprostrednej blízkosti najkomplexnejšej nemocnice na Slovensku, FNsPBratislava -Kramáre.“

Kancelárie sa budú nachádzať v dvoch administratívnych budovách postavených v rámci komplexu. Podľa zverejnených informácií je prvá z nich dokonca už v tejto chvíli aj plne prenajatá. Pokiaľ ide cenu prenájmov kancelárií v druhej a zatiaľ ešte voľnej budove, mali by sa pohybovať od 184 tisíc eur.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.