24.09.2023

Významná zmena v Starom Meste: z hotela polyfunkčný objekt

V bratislavskom Starom Meste pred niekoľkými rokmi istý investor avizoval výstavbu nového hotela s názvom Yasmin. Dnes je však situácia diametrálne odlišná. Projekt sa totiž zmenil a z pôvodného hotelu má dnes vyrásť polyfunkčný objekt.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Hotel v lukratívnej lokalite nevyrastie

Územie, na ktorom mal nový hotel podľa pôvodného investičného zámeru stáť, sa nachádza medzi Staromestskou ulicou, budovou Slovenskej národnej rady, Veternou ulicou a budovou Najvyššieho súdu. Hotel sa mal vyznačovať tromi podzemnými a ôsmymi nadzemných podlažiami, pričom najvyššie dve podlažia mali byť ustúpené. V podzemí mali byť garáže so 145 parkovacími státiami. Okrem samotného hotela sa v objekte malo nachádzať aj kongresové centrum so zázemím, polyfunkčná sála, reštaurácia so zázemím a drobné obchodné priestory. Izby mali byť na vyšších podlažiach a to s kapacitou 181 lôžok. Spoločnosť Vachel SK s.r.o. zámer zrealizovať hotel avizovala ešte v roku 2007. V priebehu rokov sa však situácia zmenila a z hotela by sa mal stať polyfunkčný objekt.

Čo sa mení a čo nie?

Dominantným účelom polyfunkčného objektu Staromestská office sú kancelárske priestory, ktoré sa budú nachádzať na druhom až siedmom podlaží. Prvé podlažie by pritom malo patriť recepcii, obchodom a vjazdu do garáže, ktorá sa celkovo bude rozprestierať na troch podzemných podlažiach a jej kapacita bude 135 parkovacích miest. Nový kancelársky objekt by podľa návrhu mal mať celopresklennú fasádu s dominantným vertikálnym členením, pričom nárožia od Staromestskej ulice budú zaoblené.

Okrem architektonického stvárnenia a samozrejme hlavne zmeny účelu z hotelových na administratívne služby sa ďašie zmeny v projekte týkajú najmä priestoru. Celková výmera podlahovej plochy totiž klesne približne o dvetisíc metrov štvorcových. Je to spôsobené znížením objektu o jedno podlažie. Kozmetická úprava sa odohrala aj na úrovni počtu parkovacích miest v podzemnej garáži, ktorých počet sa v novom objekte zníži o desať.

Staré Mesto a ceny kancelárií

Nemáme zatiaľ presné informácie, za aké ceny bude investor v spomínanom polyfunkčnom objekte kancelárske priestory ponúkať, isté je však to, že bratislavské Staré Mesto je lukratívne pre rezidenčné aj pre administratívne priestory. Pokiaľ by ste mali záujem si v tejto lokalite zaobstarať kancelárske priestory, mali by ste počítať s tým, že v prípade kúpy by vás mohli vyjsť približne od 1200 do 3500 Eur za jeden meter štvorcový, samozrejme, v závislosti od výmery, vybavenie, možností a konkrétnej lokality. Ak by ste si však tieto priestory v Starom Meste chceli iba prenajať, jeden meter štvorcový by stál zhruba 10 Eur, no nie je žiadnou výnimkou, ak by ste natrafili na ceny podstatne nižšie, ale aj podstatne vyššie. Staré Mesto je jednoducho Staré Mesto.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.