01.07.2022

Veľké obchodné centrum v malom meste

Stupava je mestečko neďaleko Bratislavy s počtom obyvateľov okolo desaťtisíc, ktoré si žije svojím kľudným a spokojným životom. No to, čo jeho obyvateľom do značnej miery trápi, je nedostatok nákupných príležitostí. To by sa však už v dohľadnej dobe malo zmeniť. Malo by tu totiž dôjsť k realizácií nového obchodného centra.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Starobylé a (ne)moderné

Stupava ležiaca v okrese Malacky v krásnom prostredí Záhoria sa môže pochváliť viacerými pamiatkami, ako napríklad stupavský kaštieľ, kostoly, meštianske domy či neďaleký hrad Pajštún. Tieto atribúty zaiste prispievajú rozvoju turizmu, ale len z minulosti sa nedá žiť. Pre moderný život moderného človeka je potrebné mať vytvorenú kvalitnú sieť nákupných príležitostí, v ktorých si dokáže zadovážiť to, čo potrebuje a samozrejme aj to, čo nepotrebuje. Pokiaľ teda ide o takéto príležitosti v mestečku Stupava, aj jeho obyvatelia si myslia, že ich určite nie je nazvyš. „Nakúpiť sa tu príliš nedá. Máme tu síce menšie obchody, ale chýba tu niečo, ako nejaký veľký hypermarket,“ myslí si Stupavčan Štefan Bronislav. Jeho manželka Stanislava má podobný názor: „Billa tu síce je, čo nie je zlé, ale keď chcem ísť trebárs do Tesca, tak najbližšie to máme až v Bratislave v Lamači, čo je odtiaľto okolo desať kilometrov. My by sme ale boli radi, keby sme nemuseli jazdiť do Lamača, ale nakúpili všetko, čo potrebujeme, aj priamo tu, v Stupave.“

Malo by sa to zmeniť

O tom, že ani menšie mestá neuniknú pozornosti developerov a investičným príležitostiam, svedčí aj pripravovaný projekt obchodného centra, ktorý by už onedlho mal byť zrealizovaný práve v Stupave. Obyvateľom tohto mestečka by sa tak mal o niečo uľahčiť život, pretože by sa rozšírili možnosti nákupu. Navyše by výstavba centra mala znamenať aj zvýšenie zamestnanosti, keďže do mesta by mala priniesť okolo deväťdesiat nových pracovných príležitostí. Poďme ale pekne po poriadku. Nové obchodné centrum by sa malo nachádzať tesne pred vstupom do Stupavy, v lokalite, ktorá sa nazýva Mást. Investorom je spoločnosť Eminens, s.r.o. so sídlom v Pezinku. Ako uvádza v investičnom zámere, predpokladaná výška investícií sa odhaduje na štyri milióny eur.

Samotné obchodné centrum by sa malo skladať z dvoch častí. Tá prvá bude patriť veľkopredajni potravín a nepotravinového tovaru s rozlohou 1721 metrov štvorcových, kým v druhej sa budú nachádzať obchodné priestory určené pre nájomcov. Tým bude vymedzená plocha 245 metrov štvorcových. Pokiaľ ide o parkovacie miesta, tých by v rámci výstavby nového obchodného centra malo byť vytvorených 182. Ako investor uvádza v investičnom zámere, účelom výstavby je rozšíriť obchodnú ponuku „potravinového i vybraného nepotravinového tovaru v tejto lokalite v meste Stupava, ktoré v posledných rokoch zaznamenáva intenzívny rozvoj a pribúdanie obyvateľstva.“ Z toho majú radosť aj Stupavčania, v tomto článku reprezentovaní manželmi Bronislavovými. „Sme tomu samozrejme veľmi radi. Najmä preto, že za väčšími nákupmi už nebudeme musieť cestovať do Bratislavy,“ hovorí za oboch pán Štefan.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.