23.09.2023

Veľká Lomnica pod taktovkou developera

O tom, že Vysoké Tatry sú lukratívnou a nesmierne lákovou lokalitou nielen pre turistov, ale aj developerov, niet žiadnych pochýb. Pomerne pravidelne sa dozvedáme z médií o nových projektoch, ktoré by sa v tomto nádhernom národnom parku a jeho blízkosti mohli zrealizovať. Jedným z nich je aj projekt s názvom Natur Resort Lomnica. Ten by mal vyrásť už o niekoľko rokov vo Veľkej Lomnici.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Rekreácia, ubytovanie, bývanie…

Na tomto projekte je zaujímavá jeho komplexnosť, samozrejme, okrem vynikajúcej polohy. Investori idú totiž väčšinou iba jedným smerom. Máme na mysli, že ide buď o výstavbu rodinných domov alebo hotela, penzióna alebo rekreačných chatiek a len málokedy sú všetky tieto realizačné zložky zahrnuté v jednom projekte naraz. V tomto prípade je to naozaj tak, pretože bratislavská spoločnosť VL Inžiniering, s.r.o. má záujem na pozemkoch s rozlohou 5,2 hektára v katastri obce Veľká Lomnica v kežmarskom okrese vybudovať aj hotel, aj rodinné domy, aj penzión a takisto rekreačné chatky. Podľa investora má tak vzniknúť nový moderný areál, ktorý budú využívať obyvatelia obce Veľká Lomnica, ako aj návštevníci obce a Vysokých Tatier.

Sedemdesiattri objektov

To je presné číslo, ktoré v sebe zahŕňa celkový počet nových objektov, ktoré by vo Veľkej Lomnici mali vyrásť v rámci projektu Natur Resort lomnica. Poďme si ho však premeniť na drobné a na jednotlivé objekty sa pozrieť trochu bližšie. Začnime rodinnými domami. Tých by podľa investičného zámeru malo byť päťdesiatdva. Pôjde o jednopodlažné stavby so sedlovou strechou, ktorá bude ukrývať obytné podkrovie. V každom rodinnom dome sa budú nachádzať jeden až tri byty, pričom na každý byt je vyhradené minimálne jedno parkovacie miesto. Investor v rámci týchto rodinných domov počíta približne s počtom 454 obyvateľov.

Penzión spolu s hotelom sa budú na seba podobať ako vajce vajcu. Ide totiž o architektonicky zhodné dvojpodlažné objetky, ktoré budú zrkadlovo umiestnené vedľa seba. Celkovo by sa v nich malo nachádzať 130 lôžok. Aj v tomto prípade sa počíta s využitím podkrovných priestorov v sedlovej streche. Okrem ubytovania tu návštevníci nájdu reštauračné zariadenie, denný bar, wellness, vináreň, posilňovňu či saunu. Pokiaľ ide o devätnásť jednopodlažných rekreačných domoch, takisto so sedlovou strechou,v nich sa bude nachádzať dohromady 76 lôžok. V každom z nich teda budú návštevníkom k dispozícií štyri lôžka.

Už za päť rokov

Tento projekt, pri ktorom investor uvádza predpokladanú výšku investícií 6,2 milióna eur bez DPH, by mal vo Veľkej Lomnici vyrásť už do roku 2017. Podľa harmonogramu výstavby by sa v budúcom roku malo začať s realizáciou rodinných domov a rekreačných chatiek a o rok neskôr s výstavbou penzióna a hotela. Ak by sa projekt podarilo bratislavskej firme zrealizovať, išlo by o lukratívny obytno-rekreačný areál, ktorého devízou by boli najmä Vysoké Tatry takpovediac priamo za chrbtom. A za to si mnohí ľudia veľmi radi priplatia.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.