23.06.2024

V Poprade dokončia Corrib, prinesie stovku bytov

Mesto pod Vysokými Tatrami má toho čo ponúknuť, najmä pokiaľ ide o turistické možnosti. Napokon, je to hlavná vstupná brána do našich nádherných veľhôr. Má však čo ponúknuť, aj pokiaľ ide o možnosti bývania? Určite áno, veď sa na jeho území chystá ďalší projekt, ktorý tento predpoklad dokáže potvrdiť.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Do tretej etapy

Za projektom stojí spoločnosť Corrib Development Poprad s.r.o. zo Starej Ľubovne. O čo v ňom ide? Konkrétne sa jedná o tretiu etapu výstavby polyfunkčného komplexu s názvom Corrib, ktorý by mal riešiť práve nedostatok bytov v tomto meste. Nové byty by totiž do Popradu mali priniesť nové bývanie v bytových jednotkách rôznej veľkosti. A aby si bolo z čoho vyberať, bytov sa tu zrealizuje presne 102. K nim však ešte treba pripočítať štyri samostatné obchodné prevádzky.

Poprad tak dostane novú a pomerne vysokú budovu. Stovka bytov sa totiž bude nachádzať až na trinástich poschodiach. Objekt sa pripojí k dnes už stojacim a fungujúcim prvým dvom budovám, ktoré vyrástli v rámci komplexu Corrib. V prvej a druhej etape sa zrealizovalo celkovo päťdesiat bytov, tri obchodné prevádzky, reštaurácia a šesť zdravotníckych ambulancií.

Najviac bude „dvojizbákov“

Tretia etapa projektu Corrib do Popradu prinesie byty prakticky všetkých veľkostných kategórií, pričom najväčším počtom sa budú vyznačovať byty dvojizbové, ktorých bude až 54. O niečo menej, štyridsať, bude bytov trojizbových a šesť bude mať až štyri izby. Do celkového počtu treba pripočítať aj dve garsónky. K bytov neodmysliteľne patria aj parkovacie miesta, ktorých bude až 131. Podľa investora by tretia etapa projektu po svojom dokončení mohla prilákať až 340 nových obyvateľov, čím sa skvalitnia a rozšíria možnosti bývania v meste pod Tatrami. Dodajme ešte, že projekt by mal predbežne stáť 5,83 milióna Eur.

Bytov v Poprade bude viac

Tie by do tohto mesta mal priniesť aj ďalší projekt, ktorý figuruje pod názvom Bytový dom Ursus. Vyrásť by mal na sídlisku Západ, neďaleko súkromnej školy a miestnych garáží. Pôjde o samostatne stojacu stavbu s ôsmymi nadzemnými a jedným podzemným podlažím. Malo by sa v ňom nachádzať deväťdesiat bytov, z čoho 37 bude dvojizbových, 48 trojizbových a päť sa bude vyznačovať štyrmi izbami. K tomu bude samozrejme prislúchať celkovo 131 parkovacích miest. Jeho výstavba by investora mala vyjsť na 7,65 milióna Eur. Poprad by tak vďaka obom spomínaným projektom mal získať takmer dve stovky nových bytov, čo je pre rozvoj významného turistického centra, akým toto mesto bezpochyby je, dôležitým počinom.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.