24.09.2023

V Nitre pribudne stovka bytov

V Nitre, konkrétne v mestskej časti Kynek, by už onedlho mala odštartovať výstavba nových bytových domov. Tie by do tohto starobylého krajského mesta mali priniesť rovnú stovku nových bytov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Nové byty pri kaštieli

Cieľom tohto projektu, ktorého názov znie Bytové domy „Rezidencie pri kaštieli“, je vybudovať bytové domy podľa investorského zámeru s vybavenosťou, pod ktorou sa skrýva detské ihrisko a detským klubom. Podľa investora, ktorým je spoločnosť Bluhm Partner z Bratislavy, môže tento rezidenčný projekt vhodne dopĺňať infraštruktúru vybavenosti danej lokality. Územie, na ktorom vyrastie, sa nachádza v západnej časti mesta Nitra, v miestnej časti Kynek v bezprostrednej blízkosti miestneho parku.

Ide o územie rovinaté územie, zo západnej a južnej strany ohraničené voľnými trávnatými pozemkami, z východnej strany sa vo vzdialenosti približne šesťdesiat metrov nachádza futbalové ihrisko a zo severnej strany zóna individuálnej bytovej zástavby na uliciach Pri lipe a Pri kaštieli. Parcela je zatrávnená, využívaná ako dočasný jazdecký areál s existujúcimi objektmi jazdiarne a výbehov pre kone. Zrealizovať by sa tu mala desiatka nových bytových domov. V každom z nich sa bude nachádzať desať malometrážnych bytových jednotiek. Tie by mali predstavovať vysoký štandard bývania, ktorý podľa investora v tomto meste chýba.

Ceny bytov v Nitre

Zatiaľ síce nevieme, koľko budú stáť byty v tomto prípade, môžeme sa však pozrieť na to, za koľko sa dajú v Nitre byty vôbec kúpiť. Ak máte napríklad záujem o byt jednoizbový, ten sa v Pribinovom meste môže stať vaším v priemere za 46 tisíc Eur, čo nie je práve najhoršia cena. Cena dvojizbových bytov bude samozrejme o niečo vyššia vzhľadom na veľkosť a v neposlednom rade aj väčší dopyt. Priemerná cena nitrianskych „dvojizbákov“ sa teda pohybuje na úrovni 61,6 tisíc Eur, čo takisto nie je pre potenciálnych záujemcov o kúpu bytu nič nepredstaviteľné.

Poďme sa ale pozrieť na byty disponujúce tromi izbami. Tie sú už tradične najpopulárnejšie a výnimkou nie je ani Nitra. Stačí sa len pozrieť na ponuku týchto bytov a zistíme, že realitný trh s bytmi sa hýbe najmä vďaka nim. Lenže čo ich cena? Stále pomerne priaznivá a to v priemere 70,4 tisíc Eur. Cena je teda naozaj viac ako dobrá, ale pri týchto číslach je potrebné brať do úvahy to, že ide o priemerné čísla v pravom zmysle slova, nakoľko sme pracovali s Nitrou ako takou a nie s jej mestskými časťami. To nám ale nezabráni pozrieť sa ešte na štvorizbové byty. Ich priemerná cena je aj v tomto prípade rozumná – 90,5 tisíc Eura.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.