24.09.2023

V Košiciach vybudujú štyri bytové domy

V Košiciach sme neboli už dávnejšie a práve preto určite nezaškodí, keď sa do metropoly východného Slovenska pozrieme práve teraz. Istý investor tu totiž plánuje zrealizovať istý projekt, ktorý by do tohto krásneho mesta priniesol nové byty.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Štyri nové bytové domy

V projekte spoločnosti RG Development s.r.o. z Bratislavy ide vybudovanie obytného súboru pozostávajúceho zo štyroch bytových domov na Klimkovičovej ulici v Košiciach, v ktorých sa bude nachádzať celkovo 52 bytov. Ako však vyplýva z investičného zámeru, projekt je riešený tak, aby bola možná variabilita spájania či zmenšovania plôch bytov, takže počet bytov sa môže čiastočne, hoci samozrejme v malom rozsahu meniť podľa aktuálnych požiadaviek na veľkosti a typy bytov. Pokiaľ ide o parkovanie, návrh pre celý obytný súbor počíta celkovo s 275 parkovacími miestami.

Bytové domy budú samozrejme prioritne slúžiť iba na účely bývania. Napokon, ide o súbor štyroch samostatných bytových domov prepojených podzemným parkovacím podlažím a čiastočne aj na prvom nadzemnom podlaží, tvoriacich jeden ucelený bytový komplex so spoločnými oddychovými zelenými plochami vrátane zón pre oddych, ktorými sa myslia detské a multifunkčné ihriská a prvky drobnej architektúry. Pokiaľ ide o veľkosti bytov, nachádzať sa tu majú všetky typy bytov, od jednoizbových až po štvorizbové byty rôznych dispozičných riešení a veľkostí. Okrem malých jednoizbových bytov a niekoľkých dvojizbových na prvom podlaží majú byty priestranné loggie, balkóny alebo terasu.

Stavia aj Safran

Neďaleko Žižkovej a Moldavskej ulice by mal vyrásť ďalší bytový dom, tentokrát z dielne spoločnosti Safran Slovakia a.s. Ten by sem mal priniesť realizáciu terasových bytov s výhľadom na panorámu Koší. Spoločnosť Safran má však v Košiciach rozbehnuté aj iné rezidenčné projekty. Ide napríklad o takzvanú Šafránovú záhradu, ktorý by do Košíc mal priniesť 74 nových bytových jednotiek. Jedná sa o zaujímavé a atraktívne umiestnenie domu prakticky v parku v centre mesta, neďaleko niekdajších kasární Kapitána Jaroša. Investor projektu jeho názov nezvolil len tak pre nič za nič, ale práve z dôvodu, že na tomto mieste sa kedysi nachádzali záhrady plné šafránu. Prípadní majitelia nových bytov však nezískajú len atraktívne bývanie v prostredí parku takmer v samotnom centre veľkomesta či podzemné parkovanie, ale aj priame spojenie s kultúrou, keďže spomínaný park sa stal dejiskom kultúrnych akcií v rámci projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.