22.05.2022

V Dúbravke vyrastie Dúbrawa

Jedna z najľudnatejších bratislavských štvrtí by sa už onedlho mala rozrásť o ďalšie sídlisko. Do Dúbravky by malo priniesť viac ako dvesto bytov, v ktorých by svoj nový domov malo nájsť približne päťsto nových obyvateľov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Osem nových domov

Obytný súbor Dúbrawa Hrubá lúka, ako sa projekt pracovne nazýva, by sa v bratislavskej mestskej časti Dúbravka mal začať stavať v júni budúceho roku. Výstavba by predbežne mala byť dokončená o dva roky neskôr. Ako už vyplýva zo samotného názvu, nové obytná zóna by sa mala nachádzať neďaleko ulice Pri Hrubej lúke a susediť by malo s miestnym hypermarketom Tesco. Konkrétne ide o lokalitu Dúbravčice. Vyrásť by tu malo celkovo osem nových sedempodlažných bytových domov, v ktorých by sa malo nachádzať 222 bytových jednotiek. Investor, spoločnosť M S arch, s.r.o., počíta s tým, že do nových bytov by sa mohlo nasťahovať približne 521 obyvateľov. Znamená to teda, že v tejto mestskej časti v podstate vyrastie nové sídlisko, ktoré by investora malo vyjsť zhruba na trinásť miliónov Eur. Jeho súčasťou by malo byť nielen dostatočné množstvo parkovacích miest, ale aj dvojpodlažný objekt detského centra. Architektonicky by však mohlo byť pre Dúbravku skôr príjemným oživením, nakoľko je aj táto takmer štyridsaťtisícová štvrť obeťou panelákovej výstavby socialistického režimu.

Dúbravka má rezidenčné projekty rada

Dúbravka je rezidenčným projektom skutočne naklonená, napokon, rezidenčný charakter je pre túto štvrť alfou a omegou. Projektov určených na bývanie je v tejto mestskej časti teda viac ako dosť. Jedným z nich je okrem Dúbrawy napríklad aj polyfunkčný objekt Pod záhradami s umiestnením, ako inak, na ulici Pod záhradami. Stojí za ním spoločnosť Zipp Bratislava s.r.o., ktorá by stavbu chcela realizovať od tretieho kvartálu roku 2015. Projekt by mal uspokojiť dopyt po nových bytoch, no do Dúbravky by mal zároveň priniesť aj niekoľko menších obchodných prevádzok, novú kaviareň či reštauráciu. Pokiaľ ide o byty, svoj nový domov by tu malo nájsť približne 309 obyvateľov a to v 103 nových bytových jednotkách. Z tohto počtu je 60 priestorov definovaných ako klasické byty a 43 je charakterizovaných ako apartmány. Byty a apartmány sa budú nachádzať na druhom až šiestom, respektíve ôsmom podlaží. Celý projekt by investora mal vyjsť približne na 7,2 milióna Eur.

Z ďalších projektov môžeme spomenúť napríklad Polianky. Ide o bytový komplex s obchodnými prevádzkami a s penziónom. Pokiaľ ide o počet novovybudovaných bytových jednotiek, malo by ich byť 131. K nim však treba pripočítať aj 42 bytov určených na prechodné bývanie a deväť bytov určených na prenájom. Aby mali noví obyvatelia bytov kde parkovať, v rámci projektu vznikne aj 121 parkovacích miest v podzemnej garáži a 147 parkovacích plôch na povrchu, z toho 11 pre imobilných. Výstavba bude podľa investora, ktorým je spoločnosť Jannis s.r.o. so sídlom v hlavnom meste, členená na etapy a aj na bloky, pričom celkovo pôjde o osem blokov.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.