23.05.2024

Stavia sa aj na Záhorí

Rohožník je veľká obec, ktorú by sme našli v okrese Malacky. Okrem svojich prírodných a historických pamätihodností môže v súčasnej dobe ponúknuť aj novú výstavbu rodinných domov, ktorú iniciuje samotná obecná samospráva.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Stojí za ňou obec

Je sympatické, keď sú samotná obec alebo mesto natoľko iniciatívne, že dokážu zrealizovať väčšiu výstavbu a tým zároveň napomôcť nielen otázke bývania, ale aj otázke financií. Konkrétne ide o výstavbu obytnej zóny v obci Rohožník nachádzajúcej sa v okrese Malacky. Lokalita, kde sa výstavba zrealizuje, sa nazýva Záhumenice. Projekt počíta s dvomi etapami výstavby – v tej prvej sa vybuduje 32 a v druhej 39 rodinných domov a to všetko na pozemku s výmerou 4,22 hektára. Stavba sa podľa investičného plánu začne ihneď po získaní stavebného povolenia, pričom jej realizácia by sa malo stihnúť maximálne do piatich rokov.

Bližšie k prírode

Podľa investičného zámeru potreba nových obytných zón vyššie spomínaného typu vyplýva zo snahy vysťahovať sa za lepším, kvalitnejším bývaním smerom von z miest, bližšie k prírode, na vidiek. „Daná lokalita je vhodná pre navrhnutú výstavbu najmä svojimi prírodnými podmienkami, vhodný reliéf, pekné prostredie, možnosti vybudovania dostatočnej infraštruktúry a dobrým dopravným napojením na Malacky aj Bratislavu,“ uvádza sa v zámere. Napokon, do okresného mesta je skutočne vzdialenosť naozaj malá, iba necelých trinásť kilometrov a ani do Bratislavy to z Rohožníka nie je ďaleko – približne štyridsať kilometrov.

Stavajú aj ďalší

V okrese Malacky sa však nachádza aj obec Veľké Leváre a aj tu by už v tomto roku mala odštartovať pomerne rozsiahla rezidenčná výstavba. Ide totiž o realizáciu 95 samostatne stojacich rodinných domov a 24 rodinných domov riešených ako dvojdomy. Svoj nový domov by si tu malo nájsť takmer šesťsto obyvateľov, čo by znamenalo, že Veľké Leváre by sa mohli obcou s približne štyritisíc obyvateľmi a to samozrejme znamená aj viac peňazí pre samotnú obec do jej rozpočtu. Každý rodinný dom v sebe ukrýva miesto pre štyroch obyvateľov. Pokiaľ ide o bytové jednotky v dvojdomoch, tie sú navrhnuté pre troch obyvateľov. Za výstavbou stojí bratislavská spoločnosť Levarky s.r.o. Avizuje, že začiatok výstavby za približne 1,2 milióna Eur je určený už na tento rok, pričom jej ukončenie je určené o tri roky neskôr.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.