13.04.2024

Šestica bytových domov pre Bratislavu

V Bratislave sa stále niečo stavia. Nejde pritom iba o nákupné centrá či obchodné reťazce, ale aj o rezidenčnú výstavbu mnohých druhov od individuálnej výstavby rodinných domov až po všakovaké bytové domy. A práve výstavba bytových domov by sa už onedlho mala začať realizovať v bratislavskom Novom Meste.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Poltucet nových domov

Účelom projektu je vybudovanie komplexu šiestich bytových domov spolu s infraštruktúrou, kde zastavaná plocha má predstavovať 5259 a podlahová plocha 16874 metrov štvorcových. Súčasťou stavby budú aj podzemné parkoviská v počte 153 parkovacích miest a nadzemné parkoviská, ktoré sa budú vyznačovať počtom 47 miest. Bytový komplex by sa mal nachádzať v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto v podhorskom páse. Pozemok, na ktorom by komplex mal vyrásť, sa nachádza na Sliačskej a Tupého ulici. Pokiaľ ide o jeho aktuálny stav, v súčasnosti nie je využívaný a nachádzajú sa na ňom iba vysoké medze s krovím alebo kamením.

V tejto lokalite by sme našli prevažne bytové domy s plochými strechami a preto aj nové bytové domy budú dodržiavať podobnú architektúru. Dôležitým faktom podľa investora, spoločnosti BestWine s.r.o. je to, že sa výstavbou bytového komplexu zmení neatraktívna časť pozemku a plnohodnotný priestor pre bývanie. Rovnako je to pozitívnou správou aj pre samotné hlavné mesto a jeho obyvateľov, ktorí namiesto nevyužitého pozemku získajú nové rezidenčné priestory.

Viac ako stovka bytov

V spomínaných šiestich bytových domoch sa podľa predloženého zámeru bude nachádzať 120 bytových jednotiek, ku ktorým bude prislúchať aj rovnaký počet pivníc. Pokiaľ ide o špecifikáciu bytov, najväčší podiel bude patriť bytom trojizbovým, po ktorých je aj najväčší dopyt – bude ich až 60. O niečo menej, 54, bude bytov dvojizbových a šesť bytov sa bude vyznačovať štyrmi izbami.

Pokiaľ ide o význam projektu, podľa investora „vzhľadom na to, že sa prejavuje zvýšený záujem o bytovú výstavbu najmä v blízkosti dôležitých mestských sídel, ako aj blízkosti hlavného mesta Bratislava, je potrebné vytvoriť miesto pre stavebné pozemky. Potreba rozšírenia mestskej časti o bytovú výstavbu, je spôsobená tak prirodzeným nárastom počtu obyvateľov, ako zvýšeným záujmom o výstavbu, z dôvodu výhodnej polohy, veľmi dobrej dochádzkovej vzdialenosti. Tento záujem je tak u domácich obyvateľov aj obyvateľov z blízkeho okolia.“ Dodajme ešte, že predpokladané náklady na realizáciu tohto bytového projektu by mali predstavovať približne jedenásť miliónov Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.