22.07.2024

Šamorínsky Labyrint sa zmenil

Pred niekoľkými rokmi na realitnom trhu prevládal dopyt po väčších stavebných pozemkoch. Dnes je však situácia do značnej miery odlišná. Ľudia už totiž netúžia po obrovských domoch na obrovských pozemkoch, ale skôr po menšom rodinnom dome na neveľkom pozemku. Na tento trend zareagovali aj mnohí developeri, medzi inými aj istá firma realizujúca rezidenčný projekt v Šamoríne.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Starší, ale vylepšený

Ako sme už avizovali vyššie, v tomto prípade nejde o úplne nový projekt. Naopak, zámer spoločnosti Zoky a.s. zo Šamorína uzrel svetlo sveta už v roku 2010. Od tej doby však prešiel určitými zmenami, ktoré reflektujú momentálny trend na realitnom trhu. „V čase zámeru vytvoriť stavebné pozemky v tejto lokalite boli trhové trendy veľkosti stavebných pozemkov väčšie, to jest boli riešené väčšie až nadštandardné pozemky. Časom sa však tieto nadrozmerné pozemky neprejavili ako vhodné na predaj, preto došlo k ich prehodnoteniu investorom a navrhli sa menšie vo väčšom počte,“ vysvetľuje investor vo svojom zámere. Konkrétne to znamená toľko, že pôvodne išlo o výstavbu 21 rodinných domov, no v súčasnom zámere sa rieši niekoľkonásobné zvýšenie ich počtu. Vybuduje sa tu totiž až 58 radových domov a 97 samostatne stojacich domov. Je to logické riešenie, ktoré dané pozemky premení na dobre predajný artikel.

Byty aj športová hala

Hoci je Šamorín s trinásťtisíc obyvateľmi len menším mestom, výstavba bytov neobchádza ani toto mestské sídlo v okrese Dunajská Streda, o čom svedčí nielen vyššie spomínaný projekt, ale napríklad aj bytový dom Park v širšom centre mesta, ktorý bol dokončený v tomto roku. Priniesol sem tridsať nových bytov, ktoré sa vyznačujú dvomi alebo tromi izbami. Pokiaľ ide o ich ceny, najdrahší byt v tomto dome vychádza na takmer 107 tisíc Eur, najlacnejší necelých 60 tisíc Eur. Ako vyplýva z webovej stránky tohto projektu, približne polovica bytov je v súčasnej dobe predaná.

V Šamoríne sa však nestavajú len byty. Za zmienku určite stojí aj výstavba modernej multifunkčnej športovej haly so štandardmi vhodnými aj na medzinárodné športové podujatia spĺňajúce najvyššie štandardy športových organizácií FIBA , EHF a CEV. Hala je navrhnutá pre multifunkčné využitie, čo znamená, že pôjde nielen o športové podujatie, ale aj o koncerty a rôzne expozície. Skladá sa z troch športových plôch, čiže z hlavného športoviska a dvoch tréningových plôch, ktoré poskytujú parametre aj na medzinárodné podujatia spĺňajúce najvyššie štandardy športových organizácií a hráčov.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.