24.09.2023

Pri Topoľčanoch vznikne nová obytná zóna

Horné Obdokovce sú malou obcou ležiacou v okrese Topoľčany. Možno až na dve zaujímavé sakrálne pamiatky a kaštieľ by na nej nebolo nič neobvyklé, keby sa však nemala stať miestom novej a pomerne rozsiahlej výstavby.

http://www.hobdokovce.sk/

Za projektom stojí obec

„Developerom“ je v tomto prípade samotná obec Horné Obdokovce. V investičnom zámere, ktorý predložila na posúdenie, konkrétne ide o vybudovanie novej obytnej zóny. Pozemky sa nachádzajú mimo zastavanej časti obce, konkrétne na ornej pôde. Výstavba je na miestne pomery skutočne rozsiahla – projekt počíta s vybudovaním až 54-och rodinných domov a troch bytových domov. Tým pádom by sa počet obyvateľov Horných Obdokoviec mal podstatne rozšíriť. Podľa vyjadrenia obce v investičnom zámere je za týmto projektom snaha podporiť individuálnych stavebníkov pre výstavbu rodinných domov a tiež rozšíriť občiansku vybavenosť obce. Samozrejme, podobná snaha je takisto rozumnou investíciou z hľadiska prilákania nových obyvateľov a tým pádom aj platiteľov daní, čím sa zasa zvýši obecný rozpočet a získajú sa investície pre ďalší rozvoj.

Stavia sa aj v okresnom meste

Horné Obdokovce, ako sme už spomenuli, ležia v okrese Topoľčany a aj v tomto meste sa stavajú byty či domy. Dôkazom je napríklad aj pred nejakým časom v médiách avizovaná výstavba troch nových bytových domov, ktoré budú ponúkať obyvateľom Topoľčian ponúkať nájomné byty. Vybudované by mali byť na Gagarinovej ulici. Celkovo by mali ponúknuť 66 bytových jednotiek, ktoré sa budú nachádzať na siedmych poschodiach.

Okrem tohto projektu mal pred niekoľkými rokmi v Topoľčanoch vyrásť aj komerčný objekt s názovom SCT Shopping Centre, ktorý ponúkal polyfunkciu v pravom zmysle slova. Investora mal vyjsť na osemnásť miliónov eur a mal sa začať stavať v roku 2014, pričom dokončenie bolo avizované o rok neskôr. Na obchodné priestory bola vyčlenená plocha väčšia než 7500 metrov štvorcových, na kiná zasa 840 metrov štvorcových. Pokiaľ išlo o bytové jednotky, tých sa tu malo nachádzať osemnásť. Zaujímavých bezpochyby bolo aj 780 metrov štvorcových administratívnych priestorov a počet parkovacích miest mal byť o niečo málo vyšší ako 280. Projekt sa však zatiaľ zrealizovať nepodarilo, hoci neďaleko neho spoločnosť Intercora vybudovala obchodnú galériu s viacerými obchodmi. Rozširovať sa mala aj obchodná galéria Topolis, ktorá sa nachádza na periférií mesta. Ani tento krok sa však zatiaľ zrealizovať nepodarilo.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.