14.08.2022

Pri Rosničke v Dúbravke vyrastú nové byty

Rosnička je veľmi milá maličká žabka, ktorá sa vo svete preslávila schopnosťou predpovedať počasie a jej meno nesú aj moderátorky takýchto predpovedí. Meno tohto tvora však bude niesť tiež nový bytový dom, ktorý by mal vyrásť v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Rosnička, Krčace, Dúbravka…

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa nachádza istá lokalita s názvom Krčace, ktorá by sa už od budúceho roku mala stať miestom realizácie výstavby nového bytového domu, ten bude niesť názov Rosnička. Má sa jednať o samostatne stojaci objekt, ktorý by sa podľa projektovej dokumentácie mal svojím vzhľadom, kompozíciou hmoty a fasád, rešpektovaním mierok okolia v bezprostrednom vzťahu k susedným budovám mal nenásilne začleniť do svojho okolia pôsobiť čo najprirodzenejšie. Ako vysvetľuje investor v predložených dokumentoch, bytový dom bude tvoriť kompaktný areál poskytujúci ideálnu plochu pre bývanie s možnosťou prislúchajúceho parkovania a jednoduchým prístupom. Konkrétnym miestom výstavby bude priestor medzi futbalovým štadiónom ŠKP a kúpaliskom, ktoré sa volá rovnako, ako plánovaný bytový dom, čiže Rosnička. Ide teda o ulice Karloveská a M. Schneidera-Trnavského. Ak túto lokalitu poznáte, viete, že pozemok určený na výstavbu predstavuje zelený pás medzi Dúbravku a Karlovou Novou Vsou.

Apartmány aj byty

Nový bytový dom, za výstavbou ktorého stojí spoločnosť B. D. Rosnička, s.r.o. so sídlom v hlavnom meste, by do Bratislavy mal priniesť dohromady 66 bytových jednotiek. Klasických bytov má byť pritom 55, z čoho dva sú štvorizbové, šestnásť je trojizbových, dvadsaťpäť dvojizbových a dvanásť bytov je jednoizbových. V ponuke však nájdeme aj apartmány, z ktorých jeden bude mať tri izby a zbytok bude tvoriť päť dvojizbových a rovnaký počet jednoizbových. Podľa oficiálnych informácií prezentovaných na internetovej stránke projektu by spomínané byty mali byť už čo nevidieť zaradené do predpredaja. Aká však bude ich cena, to zatiaľ nevieme. Celá výstavba by však investora mala predbežne vyjsť na päť miliónov Eur, pričom jej dokončenie je podľa predložených dokumentov avizované na september roku. Pokiaľ ide o počet parkovacích miest, tých by v rámci projektu malo vyrásť 110, z čoho 60 sa bude nachádzať na vonkajšom parkovisku a 50 bude umiestnených v podzemnom podlaží bytového domu.

Aj s predzáhradkou

Trendom v súčasnej rezidenčnej architektúre je do výstavby zakomponovať pokiaľ čo možno najviac zelene a je prakticky jedno, v akej forme. Touto cestou sa vybral aj Bytový dom Rosnička. Viac ako polovicu z celkovej plochy pozemku určeného na výstavbu, čiže necelých osemtisíc metrov štvorcových, totiž tvorí zeleň. Tá je však prítomná aj priamo v samotnom architektonickom návrhu objektu, keďže prízemné byty by podľa návrhu mali byť vybavené predzáhradkou.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.