22.07.2024

Prenájom priemyselných priestorov – aktuálny stav

Bratislava 30. júla (TASR) – Počas 2. štvrťroka 2012 sa na Slovensku prenajalo zhruba 48.000 m2 priemyselných priestorov. Podľa poradenskej spoločnosti v oblasti realít Cushman & Wakefield tvorilo najväčšiu časť uzavretých kontraktov predlžovanie už existujúcich zmlúv. “Čo sa týka nových nájomných zmlúv, tie boli uzatvorené na plochu približne 14.500 m2 priemyselných priestorov,” uviedla spoločnosť.

Miera neobsadenosti industriálnych priestorov v 2. štvrťroku bola na úrovni približne 3,6 %. Ide tak o mierny pokles oproti posledným dvom štvrťrokom. “Tento pokles je spôsobený hlavne tým, že na Slovensku sa v 2. štvrťroku neukončila žiadna z prebiehajúcich priemyselných stavieb a niektoré voľné priestory na trhu sa obsadili novými nájomcami,” skonštatovala firma.

V dôsledku novej špekulatívnej výstavby, ktorá sa začala v poslednom štvrťroku 2011 a v 1. štvrťroku 2012 v Bratislavskom, Košickom a Žilinskom kraji, sa dá očakávať nárast miery neprenajatosti v druhej polovici tohto roku. Tento trend však bude záležať od dopytu spoločností po prenájme nových skladových a výrobných priestorov.

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.