23.09.2023

Prebúdzanie Podunajských Biskupíc?

O najväčšej bratislavskej mestskej časti sme na stránkach nášho magazínu písali už niekoľkokrát a to aj z pohľadu komerčných, ako aj rezidenčných nehnuteľností. To nás privádza k záveru, že Podunajské Biskupice už prestávajú byť sivou perifériou hlavného mesta, ale začínajú sa prebúdzať k životu.

Zdroj: www.penzion.sk

Nové možnosti na bývanie

Svedčia o tom aj nové či trochu staršie projekty, ktoré okrem nových bytov do tejto mestskej časti priniesli modernú rezidenčnú architektúru. Ide napríklad o dnes už postavený projekt s názvom Podunajské Záhrady, ktoré sa nachádzajú medzi samotnými Podunajskými Biskupicami a Ružinovom, v lokalite ohraničenej ulicou Svornosti a Závodnou ulicou. Ide teda o oblasť, kde sú v prevažnej miere rodinné domy. Neďaleko sa tiež nachádza napojenie na diaľnicu D1, čo je dalšie plus tohto projektu. V kontraste s tým však treba povedať, že Podunajské Záhrady sa skutočne nachádzajú na mieste, ktoré sa vyznačuje zeleňou a kľudom.

Spomenúť však môžeme aj ďalší bytový projekt z Podunajských Biskupíc. Ide o rezidenčný komplex s názvom Malý Dunaj, ktorý už má za sebou tri úspešné etapy výstavby. Nachádza sa na rohoch Kazanskej a Popradskej ulice. Ide teda podobne, ako aj v prípade Podunajských Záhrad, o lokalitu medzi Ružinovom a Podunajskými Biskupicami. Posledná, tretia etapa Malého Dunaja, ktorá pozostáva z dvoch objektov, do tejto oblasti priniesla 84 bytových jednotiek s výmerou od 40 do 92 metrov štvorcových.

Oproti komplexu Malý Dunaj sa mal nachádzať ďalší bytový dom, ktorého meno Mendelsohn, malo vzdávať hold významnému nemeckému architektovi. Malo ísť o výstavbu objektu so šesťdesiatimi bytmi pod taktovkou holandských investorov. Na prízemí domu sa dokonca mali nachádzať obchodné priestory. Pokiaľ ide o parkovacie možnosti, miest na parkovanie tu malo byť 78 a nachádzať sa mali na troch podzemných podlažiach. Z tohto architektonicky zaujímavého projektu sa však podarilo zrealizovať iba základy.

Pribudne aj Svornosť

O tom, že sa Podunajské Biskupice stali obľúbenou investičnou lokalitou, svedčí aj ďalší projekt s názvom Obytný komplex Svornosť. Tento rezidenčný komplex za 8,5 milióna eur, ktorý sa chystá zrealizovať bratislavská spoločnosť BSS, s.r.o., by mal vyrásť medzi Ulicou Svornosti a Závodnou ulicou do roku 2014. V tomto prípade nejde len o stavbu jedného druhu, ale o skutočne rozmanitý komplex pozostávajúci z bytového domu s 28 bytmi, radovej výstavby štrnástich rodinných domov a štyroch bytových sekcií, v ktorých sa bude nachádzať po šesť bytových jednotiek. Súčasťou bytového domu by mali byť aj obchodné priestory rozkladajúce sa na ploche takmer 130 metrov štvorcových. Pokiaľ ide o celkovú plochu obytného komplexu, tá by mala byť väčšia než deväť tisíc metrov štvorcových, z čoho by obytná plocha mala tvoriť viac ako osem tisíc metrov štvorcových.

Ako sľubuje investor v predloženom investičnom zámere, malo by ísť o moderné a komfortné bývanie aj v súvislosti so zeleňou. „Okolie novej obytnej zóny bude sadovnícky upravené, so vzrastlou zeleňou, udržiavanými trávnatými plochami a dotvorené okrasnou zeleňou.“ Pokiaľ ide o možnosti parkovania, investor má pripravené dva varianty: podľa prvého by išlo o 133 parkovacích miest, z čoho 84 by sa nachádzalo v podzemných garážach a podľa druhého variantu pôjde o 125 parkovacích miest s rovnakým počtom v miest v podzemných garážach, ako v prvom variante.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.