29.05.2023

Plavecké Podhradie a nová obytná zóna

Plavecké Podhradie je malá obec s necelými sedemsto obyvateľmi a tak by sme mohli povedať, že zrejme nebude ničím až taká zaujímavá. Má však svoje pozitíva, ako napríklad hrad, keltské hradisko či renesančný kaštiel. Istý investor by však chcel hodnotu obce ešte zvýšiť a to vybudovaním novej obytnej zóny.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V starých kasárňach

Miestna spoločnosť s názvom Tenement s.r.o. má záujem v Plaveckom Podhradí v okrese Malacky vybudovať novú obytnú zónu, v ktorej by sa malo nachádzať sedemdesiatsedem rodinných domov. Ide o lokalitu Pod Kaštieľom v západnej časti obce popri ceste z Rohožníka cez Plavecký Mikuláš do Senice. Začiatok výstavby investor naplánoval na máj tohto roku, pričom jej koniec avizuje o dva roky neskôr. Náklady predbežne vyčíslil na dva milióny Eur.

V investičnom zámere v prospech výstavby argumentuje tým, že vzhľadom na podporu rozvoja regionálnych častí Slovenska ako aj podporu zdravšieho a kvalitnejšieho bývania je veľmi vhodné budovať obytné zóny tohto typu. Čo je však v tejto súvislosti ešte dôležitejšie, je fakt, že nová obytná zóna by mala vyrásť na mieste bývalých a dnes opustených vojenských kasární. Ako vysvetľuje investor v zámere, na jeden strane dôjde touto výstavbou k revitalizácií schátraného územia a na strane druhej aj k rozvoju obce a to tým, že pritiahne alebo si udrží mladých ľudí vo svojom katastri. Ako ďalšiu výhodu vidí aj to, že zóna je situovaná v okrajovej časti obce a má dobrú dostupnosť na hlavnú cestu.

Za čo v Plaveckom Podhradí kúpite dom?

Nevieme síce, koľko bude stáť rodinný dom v tejto obytnej zóne, môžeme sa však pozrieť na to, za koľko dnes môžete bežne v Plaveckom Podhradí rodinný dom kúpiť. Je pravda, že táto obec sa nachádza v Bratislavskom samosprávnom kraji, od hlavného mesta je však pomerne vzdialená a preto ani ceny nehnuteľností nie sú také vysoké, ako to býva dobrým zvykom v satelitných obciach Bratislavy. Napríklad staršie rodinné domy by ste si tu vedeli zaobstarať od 40 do približne 80 tisíc Eur. Pokiaľ by ste však mali záujem o novostavbu, v tomto smere tu zatiaľ nie je mnoho možností, čo by sa však malo zmeniť práve po vybudovaní avizovanej obytnej zóny. Tento zámer bezpochyby podporí aj otvorenie väčšieho realitného trhu a zvýšenie jeho možností, čo rozhodne nie je na škodu vzhľadom aj na turistický potenciál obce. Tá totiž dokáže prilákať veľké množstvo turistov nielen na svoj impozantný hrad či renesančný kaštieľ, ale aj na blízke jaskyne či záhadné keltské opevnenie Pohanská, nehovoriac o malebnom prírodnom prostredí.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.