24.09.2023

Päť bytových domov pre Nitru

V Nitre by sa už na budúcom roku mal začať odvíjať príbeh realizácie nového rezidenčného projektu, ktorý by do tohto krajského mesta mal priniesť pomerne vysoký počet bytov. Pôjde totiž až o päť nových bytových domov.

Na Klokočine

Bytové domy by mali vyrásť medzi Prešovskou a Kmeťovou ulicou, na sídlisku Klokočina – Diely. Na tomto pozemku sa aktuálne nachádza orná pôda. Vybuduje sa tu 265 nových bytových jednotiek, z toho 130 bytov bude dvojizbových, 107 bytov 2 a pol izbových a 28 bytov trojizbových. Projekt je navrhnutý ako súbor piatich blokov. Keďže územný plán mesta Nitra vymedzuje využitie územia v danej polohe pre funkciu bývania a do štyroch nadzemných podlaží, jednotlivé bytové bloky budú túto požiadavku spĺňať. „Rozmiestnenie a návrh zelene a drobnej architektúry v objekte súvisí s cieľom vytvorenia plynulého prepojenia sídelných urbanizovaných priestorov pri Hornostavskej a Prešovskej ulici v smere k ornej pôde severne od riešeného územia. Nadzemná časť stavby vytvára vo svojom vnútri poloverejný priestor nádvoria, ihriska ako odpočinkovú zónu pre obyvateľov navrhovaných bytových jednotiek a pre verejnosť,“ uvádza vo svojom zámere investor, spoločnosť

Zdroj: www.enviroportal.sk

Dodajme ešte, že stavebná realizácia projektu by mala odštartovať v júni budúceho roku, pričom jej ukončenie investor predbežne avizoval na december roku 2019.

Ceny nitrianskych bytov

Koľko budú stáť byty v spomínaných bytových domoch, zatiaľ ešte nevieme. No a ak máte záujem napríklad o kúpu jednoizbového bytu v Nitre, ten sa v Pribinovom meste môže stať vaším v priemere za 46 tisíc Eur, čo nie je práve najhoršia cena. Pokiaľ ide o dvojizbové byty, ich cena bude samozrejme o niečo vyššia vzhľadom na veľkosť a v neposlednom rade aj väčší dopyt. Priemerná cena nitrianskych „dvojizbákov“ sa teda pohybuje na úrovni 61,6 tisíc Eur, čo takisto nie je pre potenciálnych záujemcov o kúpu bytu nič nepredstaviteľné.

Poďme sa ale pozrieť na byty disponujúce tromi izbami. Tie sú už tradične najpopulárnejšie a výnimkou nie je ani Nitra. Stačí sa len pozrieť na ponuku týchto bytov a zistíme, že realitný trh s bytmi sa hýbe najmä vďaka nim. Lenže čo ich cena? Stále pomerne priaznivá a to v priemere 70,4 tisíc Eur. A štvorizbové byty? Ich priemerná cena je aj v tomto prípade rozumná – 90,5 tisíc Eura.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.