14.08.2022

Od Košíc po Bratislavu: čo nové na rezidenčnom trhu?

Na Slovensku sa stále niečo deje a to nielen v zmysle spoločenskom, ale aj realitnom. A aby sme nezostali pozadu, pozrieme sa, čo sa v tejto oblasti chystá a to bez ohľadu na to, či ide o západ alebo východ republiky.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Háj v Bratislave

V bratislavskej mestskej časti Petržalka na Kutlíkovej ulici sa chystá výstavba bytového domu, ktorý sa okrem iného vyznačuje aj menšou polyfunkciou. V zásade ide o trojpodlažný objekt vybudovaný v tvare písmena U, v nádvorí ktorého sa bude nachádzať príjemná plocha so zeleňou určenom pre relax obyvateľov bytového domu. Začiatok výstavby je naplánovaný na druhý kvartál roku 2015. Predpokladané náklady by v tomto prípade mali dosahovať výšku približne 8,5 milióna Eur.

Na terase v Košiciach

V metropole východného Slovenska by od prvého kvartálu roku 2015 mala odštartovať výstavba rezidenčného projektu s názvom Radové domy na Terase ktorý v sebe zahŕňa realizáciu 48 radových rodinných domov. Nachádzať by sa mali v košickej mestskej časti Západ, pričom samotné územie je zo západnej, severozápadnej a severnej strany ohraničené dopravným koridorom Triedy Slovenského národného povstania, zo severovýchodnej a východnej strany zástavbou rodinných domov na Štítovej ulici, z juhovýchodnej strany novou zástavbou bytových domov vybudovaných v rámci projektu „Košice bývanie“, z južnej až juhozápadnej strany areálom pripravovanej výstavby bytových domov projektu „Obytný súbor Nová Terasa“, za ktorým je južným smerom situovaný areál Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura a Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

Nové domy v Šenkviciach

V Šenkviciach, obci neďaleko Pezinku, by zasa už onedlho mala odštartovať výstavba novej obytnej zóny so zaujímavým názvom Stráň sv. Urbana II. Podľa investora je účelom je tejto stavebnej činnosti vybudovanie ucelenej obytnej zóny so zástavbou izolovaných rodinných domov v kontinuálnom pokračovaní existujúcej zástavby s príslušnou technickou a dopravnou vybavenosťou a so zeleňou tak, aby bol zabezpečený zodpovedajúci štandard bývania a kvalita obytného prostredia a charakter prostredia v danej lokalite. Prenesené do konkrétnejšieho významu ide o vybudovanie inžinierskych sietí, komunikácií a 60 rodinných domov.

Nájomné byty v Petržalke

V bývalej priemyselnej zóne Matador v bratislavskej Petržalke na Úderníckej a Kopčianskej ulici by malo vzniknúť päť nových polyfunkčných objektov, ktorých hlavnou úlohou je ponúknuť bývanie v podobe nájomných bytov. Spolu by malo ísť celkovo o 272 bytových jednotiek s jednou až tromi izbami, pričom najväčší podiel budú mať byty dvojizbové. Za projektom stojí bratislavská spoločnosť P.G.A. spol. s r.o. Tá plánuje začiatok výstavby už na január budúceho roku, pričom predpokladané investície predstavujú približne 14 miliónov Eur.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.