24.09.2023

Nové obchodné centrá v trnavskom regióne

V trnavskom regióne, prakticky neďaleko od seba, sa chystá výstavba dvoch nákupných centier, ktoré by mali uspokojiť stále rastúci dopyt po obchodoch a službách. Konkrétne ide o mestá Piešťany a Hlohovec.

Zdroj: www.eurodomov.sk

Piešťany sú mesto široko ďaleko známe svojím liečivým bahnom, ktoré sem láka aj mnoho zahraničných turistov. Navyše v poslednej dobe sa toto okresné tridsaťtisícové mesto do značnej miery zmodernizovalo okrem iného aj výstavbou obchodného centra Aupark priamo v centre. Tým sa však modernizácia Piešťan neskončila. V centre by totiž malo vyrásť už niekoľko rokov avizované a odkladané obchodno-administratívne centrum Pescan. Nepôjde však len o obchody, ale takisto o administratívne priestory a apartmánové byty. Vyrásť by malo medzi Rázusovou a Poštovou ulicou.

Ako sa uvádza na stránke projektu, „PESCAN GALÉRIA je výnimočný polyfunkčný projekt pre administratívu, retail a bývanie, ktorý ponúka originálnu architektúru, exkluzívnu kvalitu a strategickú polohu priamo v srdci Piešťan. Presklená fasáda budovy, reprezentatívna lobby s recepciou, elektronický vrátnik, 24 hodinová strážna služba a komfortné parkovanie patria medzi základné štandardy projektu.“

Pokiaľ ide o administratívne priestory, tie by na ploche o výmere približne tritisíc metrov štvorcových mali ponúkať kancelárie štandardu A. Na obchody je určených šesť priestorov na plochách od 67 do 148 metrov štvorcových. Luxusné apartmány s terasami, ktoré by sa mali nachádzať na piatom a šiestom poschodí, majú v projekte od 51 do 119 metrov štvorcových. Stavba má v súčasnosti platné stavebné povolenie a tak by v jej realizácií nemalo nič brániť. Jej zadávateľom je bratislavská developerská spoločnosť Penzión, stavebné družstvo. Podľa medializovaných informácií by sa s realizáciou galérie malo začať v druhej polovici tohto roku.

V Hlohovci

V Hlohovci sa takisto chystá zaujímavá komerčná výstavba, aj keď v skutočnosti vlastne ide až o dva projekty. Hlohovec by sa tak zo spiaceho bývalého „mesta ruží“ mohol premeniť na živé regionálne centrum. V blízkosti priemyselného parku, v lokalite Šulekovo, ešte pred mostom cez rieku Váh a teda aj samotným vchodom do Hlohovca, by totiž mal vyrásť hypermarket Tesco a okrem neho aj obchodné centrum Váh.

Developerom nákupnej galérie je skupina Daifel finance, ktorá by v rámci výstavby chcela prefinancovať 6,7 milióna eur. Centrum pred Hlohovcom by sa malo realizovať v dvoch etapách. Začiatok prvej je naplánovaný už v priebehu budúceho roku. V jej rámci by sa mal vybudovať jednopodlažný objekt obchodnej galérie s úžitkovou plochou 5400 metrov štvorcových, pričom v druhej etape pôjde o vybudovanie menšej obchodnej pasáže prepojenej s hypermarketom Tesco.

A čo Trnava?

Keď sme už spomínali Hlohovec a Piešťany, dve mestá ležiace prakticky neďaleko Trnavy, mali by sme sa pozrieť aj do samotného krajského mesta, či sa aj v ňom chystá nejaký zaujímavý komerčný projekt. Nuž, úprimne povedané, takýto projekt sa v Trnave chystá a to už niekoľko rokov. Ide o Nákupné centrum Trnava Park, ktorého výstavba je avizovaná už dlhšiu dobu a hoci sa výkopové práce na stavenisku neďaleko automobilky PSA Peugeot Citroën Slovensko a pobočky obchodného reťazca Baumax začali už v roku 2010, centrum dosiaľ nestojí a je ťažké predpovedať, kedy sa tak nakoniec stane.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.