24.09.2023

Nové domy v Piešťanoch. Vlastne v Banke

Novými rezidenčnými projektami nie je živé len naše hlavné mesto, nájdeme ich samozrejme na celom Slovensku. Výnimkou nie je ani naše najznámejšie kúpeľné mesto Piešťany. Chystá sa tu totiž výstavba novej obytnej zóny, ktorá by do tejto lokality mala priniesť viac ako stovku rodinných domov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V Banke na Červenej veži

Investičným zámerom je vybudovanie obytnej zóny v časti Červená veža obce Banka, ktorá je v podstate vnímaná ako predmestie Piešťan. Lokalita sa nachádza v atraktívnej časti obce nad vyústením mosta z Piešťan. Je vlastne už dlhodobo rekreačnou a oddychovou zónou pre obyvateľov Banky, Piešťan a okolia. V súčasnosti sú plochy nevyužívané a zarastené burinou a náletovou zeleňou. Na pozemku sa momentálne nenachádzajú žiadne inžinierske siete. To by sa však samozrejme už onedlho malo zmeniť, nakoľko už v najbližších rokoch by na tomto mieste malo vyrásť až 114 nových rodinných domov.

Za projektom podľa predloženého investičného plánu stoja dvaja investori – Peter Golský z Piešťan a Igor Siracký z Bratislavy. Ako zdôvodnenie realizácie tejto výstavby uvádzajú súčasný rozvoj priemyslu, turistiky a služieb, ktorý zasiahol aj spádovú oblasť mesta Piešťany. Rozvoj hospodárstva prináša aj nárast požiadaviek na pracovnú silu hlavne kvalifikovanú pracovnú silu. Súčasná potreba pracovnej sily presahuje možnú domácu ponuku. Z tohto dôvodu sa očakáva nárast obyvateľstva, a tým aj požiadavky na ubytovacie kapacity. A práve na tento účel by mala slúžiť nové obytná zóna.

Mali tu byť aj ďalšie

Spomínaná lokalita je pre investorov veľmi lákavým sústom. V minulosti tu už bolo naplánovaných viacero projektov, no v konečnom dôsledku sa z nich ani jeden nezrealizoval. Patrí medzi nich napríklad rekreačný a rezidenčný projekt s názvom Beethovenova alej. Mal byť rozdelený na dve základné časti. Prvou z nich bol rekreačný a hotelový komplex, súčasťou ktorého mal byť trojhviezdičkový hotel so 110 izbami, aquapark s bazénmi a toboganmi, športový areál s ihriskami, 138 rekreačných chatiek a reštaurácie a bary. Druhá časť mala mať rezidenčný charakter. Na nových obyvateľov tu totiž malo čakať 164 stavebných pozemkov s výmerami od 440 do 972 metrov štvorcových.

Ďalším významný projektom, ktorý mal vzniknúť v bezprostrednej blízkosti Piešťan, je rekreačný komplex s názvom Bana Thermal. Ako vysvetľuje investor, spoločnosť Immocap, víziou projektu je výstavba areálu, ktorý ponúkne zákazníkom a turistom komfort kvalitného hotela s wellness&leisure, vodnými plochami, bazénmi, saunovým svetom, reštauráciami, kongresovými priestormi, vonkajšími atrakciami, mestskú pláž ako aj nákupnú zónu. Komplex za približne 70 miliónov Eur sa mal nachádzať v obci Banka na nábreží Váhu oproti piešťanským kúpeľom, v časti bývalého termálneho kúpaliska Sĺňava II.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.