22.07.2024

Nové byty v Petržalke: predávajú sa dobre, hoci ešte nestoja

V Petržalke sme už dávno s naším magazínom neboli a preto sme sa ju rozhodli navštíviť práve teraz. A nie je to len taká obyčajná návšteva – chceme vám totiž ukázať projekt, ktorý do tejto mestskej časti prinesie takmer stotridsať nových bytov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Na Muchovom námestí

Projekt sa celým svojím názvom zmestí takmer na jeden celý riadok: Bytový dom s občianskou vybavenosťou Muchovo nám. v MČ Bratislava – Petržalka. Ide teda o výstavbu nových bytov, ktorých by malo byť celkovo až 125 . Z tohto počtu je väčšina dvojizbových, no nájdu sa aj troj- či štvoizbové, ba dokonca aj mezonet s piatimi izbami. Pozemok je podľa predloženého zámeru situovaný v blízkej dostupnosti zastávok MHD, nákupného strediska Billa aj TPD, ponúka pohodlné napojenie na centrum mesta ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu. „Vhodné napojenie na diaľnicu D1 takisto zvyšuje hodnotu navrhovaného objektu,“ uvádza sa v zámere. Investor, ktorým je spoločnosť Eclipse Invest s.r.o., navyše sľubuje, že z horných bytov bude nádherný výhľad na nábrežie Dunaja a na Bratislavský hrad. Bodaj by nie, keďže samotný objekt, ktorý je rozdelený na dve časti spojené parterom, bude mať deväť podlaží. Dodajme ešte, že celkový počet parkovacích miest by mal byť 187, pričom drvivá väčšina sa bude nachádzať v podzemných garážach.

Byty sa hodia vždy

Bytov nie je nikdy dosť a to platí aj pre naše hlavné mesto. Napokon, ako tiež uvádza investor, v súčasnosti je dopyt po kvalitnom bývaní v hlavnom meste Bratislava a jeho blízkom okolí stále vysoký. „Veľa mladých rodín preferuje bývanie v byte s nižšou izbovosťou, zato však v modernom štýle a v blízkosti centra mesta ako zdroja pracovných príležitostí a občianskej vybavenosti,“ osvetľuje svoj zámer. Navyše, navrhovaná činnosť za približne desať miliónov Eur predstavuje zhodnotenie v súčasnosti prázdneho priestoru medzi objektom Billa, skladovými a obchodnými priestormi Metro s. r. o. a Media Press.

A čo ceny?

Dôležitou súčasťou každého rezidenčného projektu je cena jeho bytových jednotiek. Ako je to v tomto prípade? Ceny ponúkaných bytov sa podľa oficiálnej webovej stránky projektu pohybujú od 89,2 tisíc Eur do 221,9 tisíc Eur, pričom ich výmera je takisto do značnej miery variabilná: približne od 36 do 143 metrov štvorcových. Tento najväčší byt sa však nachádza v bloku A, kde sa predaj bytov ešte nespustil. Ten už niekoľko dní prebieha v bloku B, kde je už mnoho bytov rezervovaných či dokonca predaných. Ako sa teda zdá, s dopytom nebude mať investor zrejme žiadne problémy.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.