04.12.2020

Namiesto betonárne nové byty

V Devínskej Novej Vsi, periférnej, ale dôležitej časti hlavného mesta by sa ponuka nových bytových jednotiek na realitnom trhu mala už čoskoro rozšíriť o viac ako 100 bytov. Vzniknúť by mali na mieste, kde sa ešte donedávna nachádzala betonáreň.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Preč s betonárňou, prídu sem byty

Developerská spoločnosť BA Development II., s.r.o. v zastúpení spoločnosti Tatra Residence s.r.o. má záujem v Devínskej Novej Vsi zrealizovať nový rezidenčný projekt. Ten by do tejto dôležitej lokality z hľadiska priemyslu, nakoľko je táto mestská časť sídlom výrobného závodu spoločnosti Volkswagen Slovakia, mal priniesť 123 bytov a 213 parkovacích miest. Spomedzi bytov budú mať miernu prevahu trojizbové, ktorých bude 39. Je to samozrejme pochopiteľné, nakoľko práve po trojizbových bytoch je na realitnom v súčasnej dobe najväčší dopyt. Naopak, najmenej bude bytov štvorizbových a to deväť. Developer predpokladá, že nové byty bude užívať približne 347 obyvateľov.

Na mieste, kde sa bytový dom má realizovať, ešte donedávna stála prevádzka betonárne Correct Beton. Samotná výstavba projektu s názvom Bytový dom BD2 by sa mala odštartovať v treťom kvartáli tohto roku, pričom jej koniec je investorom avizovaný na druhú polovicu roku 2016. Predpokladané náklady sú vyčíslené na deväť miliónov Eur.

Prečo práve Devínska Nová Ves?

Devínska Nová Ves sa môže zdať na prvý pohľad trochu od ruky, no na pohľad druhý ide o rozvíjajúcu sa mestskú časť a to v zmysle rezidenčnom, komerčnom a samozrejme aj priemyselnom. Ako sme už spomínali, v Devínskej Novej Vsi sa nachádza automobilka Volkswagen Slovakia a.s., ťahúň priemyselnej výroby Slovenska. V blízkosti závodu Volkswagen až po bývalú tehelňu pribudli výrobné areály subdodávateľov Volkswagenu, aj ďalší výrobcovia. Ďalšími významnými závodmi sú prevádzky spoločností Presskam a Tower.

Pokiaľ ide otázku bytov, podľa developera v tejto mestskej časti rastú nároky obyvateľov na podmienky bývania, nakoľko sa Devínska Nová Ves rozvíja nielen rostredníctvom priemyslu, ale aj výstavbou nových obchodných centier a takisto turizmom. Rovnako však v tejto lokalite rastie aj počet nových obchodov – už nejaký čas tu napríklad existuje obchodné centrum Glavica, ku ktorému by mala pribudnúť aj jeho druhá časť Glavica II. Významným krokom pre rozvoj Devínskej Novej Vsi bude bezpochyby aj developerský počin investičnej skupiny Penta, ktorá v lokalite medzi touto mestskou časťou a Lamačom plánuje postaviť obchodno-zábavné centrum Bory Mall. Zo zaujímavých rezidenčných projektov v Devínskej Novej Vsi by sme mohli spomenúť napríklad Devínsky dvor, Villadomy alebo bytový dom Pod Glavicou. Ako vidieť, aj z takejto periférnej oblasti môže za správnych okolností vyrásť zaujímavá lokalita pre realitný trh.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.