23.01.2021

Na kopci snov na Starých Gruntoch

Bratislava a polyfunkčné objekty za posledné roky idú vedno ruka v ruke. Veľmi často totiž či už my alebo iný realitný portál uverejňujeme správy o výstavbe tohto typu. Inak tomu nebude ani v tomto prípade. Na Starých Gruntoch sa totiž niečo chystá. Teda, lepšie povedané, chystalo.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Dobrý alebo zlý sen?

Projekt, o ktorom je reč, by sa mal zrealizovať v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves na Starých Gruntoch. Stojí za ním spoločnosť so sídlom v hlavnom meste A3 Invest s.r.o., ktorá je majiteľom nebytových priestorov v Polyfunkčnom bytovom námestí sv. Františka v Bratislave. Tieto obchodné a kancelárske priestory prenajíma rôznym spoločnostiam, medzi ktoré patrí napríklad Slovenská sporiteľňa či poisťovňa UNIQA. Zároveň je dcérskou spoločnosť developerskej firmy OTYK invest s.r.o. Nový polyfunkčný objekt, ktorý bude mať v prípade svojej realizácie za priameho suseda cintorín Slávičie údolie, dostane do vienka skutočne pozoruhodný názov, ktorý je priamo zo snovej kategórie – Dream Hill, čiže Vrch alebo Kopec snov.

Ako by mal Dream Hill vyzerať? Podľa predložené zámeru by malo ísť až o tri výškové objekty vyznačujúce sa šiestimi, ôsmimi a dvanástimi poschodiami. Zároveň by sa v rámci projektu mala uskutočnosť výstavbou stodvadsiatich bytov, pričom chýbať nebudú ani obchodn prevádzky či služby. Pokiaľ ide o počet parkovacích miest, tých by malo byť 248, z čoho 179 miest by sa malo nachádzať v podzemných garážach. Investor projekt predložil v troch variantoch líšiacich sa od seba počtom bytov a parkovacích miest, pričom výška investície by sa mala v tejto súvislosti mala pohybovať od 8,5 do 10,5 milióna Eur.

Kompetentným sa projekt nepáči

Výstavba projektu mala podľa preloženého zámeru odštartovať už v novembri tohto roku. Spločnosť A3 Invest s.r.o. však narazila na vážnu prekážku. Podľa medializovaných správ sa totiž projekt Dream Hill príliš nepáči magistrátu mestskej časti Karlova Ves, ktorá k nemu vydala nesúhlasné stanovisko. Investor by tak projekt polyfunkčného objektu mal prepracovať. Ako to teda celé nakoniec dopadne, nie je ešte isté.

Pokiaľ však ide o samotné Staré Grunty, štvrť, ktorá bolo kedysi zaujímavá iba výškovou budovou Slovenskej televízie a študentskými internátmi, sa dnes mení v modernú časť hlavného mesta plnú nových bytov a možností. Projekt Grunty alebo Cubicon Gardens túto štvrť menia na nepoznanie a robia z nej lukratívne miesto. Okrem spomínaných rezidenčných projektov tu vyrástlo aj obchodné centrum Cubicon, ktoré tak vyplnilo chýbajúci článok v komerčnej sfére tejto ešte donedávna zanedbanej časti Bratislavy. Bratislavské Staré Grunty totiž už dávno nie sú tým, čím bývali: okrajovou štvrťou s nepekným vzhľadom.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.