04.12.2020

Lukratívne Staré Grunty: chystá sa ďalšia výstavba

Bratislavské Staré Grunty už dávno nie sú tým, čím bývali: okrajovou štvrťou s nepekným vzhľadom. Dnes sa už nachádzajú v hľadáčiku developerov, ktorí pochopili ich význam pre rezidenčné bývanie v našom hlavnom meste. V súčasnej dobe sa na ne totiž pozerá ako na lukratívne územie, ktoré priam vyzýva na výstavbu podobne lukratívnych rezidenčných projektov.

Zdroj: www.grunty.sk

Rodinné domy aj bytovky

Bratislavská spoločnosť Aqua Therm Invest, a.s. by v spomínanej lokalite, ktorá patrí pod Karlovu Novú Ves, chcela zrealizovať výstavbu ôsmich malopodlažných bytových domov a štyroch rodinných domov. V bytových domoch, z ktorých niektoré budú mať tri a ďalšie štyri nadzemné podlažia, sa bude nachádzať celkovo 205 bytových jednotiek. Pôjde o jedno-, dvoj-, troj- a štvorizbové byty. Výstavba by sa mala spustiť v máji budúceho roku, pričom jej ukončenie je avizované na koniec roku 2018. Vyžiadať by si predbežne mala devätnásť miliónov Eur. Nové domy sa budú realizovať na nezastavenom území, ktoré hraničí so súkromnými záhradkami, mestskou cestou či ďalšími voľnými parcelami. Ide vlastne o južné a juhovýchodné svahy Starých Gruntov, ktoré sú z hľadiska výstavby zaujímavé najmä svojou svahovitosťou.

Lukratívna oblasť

Podľa investora je daná lokalita vzhľadom na dobré umiestnenie v rámci celého urbanizmu Bratislavy veľmi lukratívna na bývanie. Rozhodne mu treba dať za pravdu, nakoľko sa v posledných rokoch rozmohli plány na „zcivilizovanie“ Starých Gruntov z viacerých strán. Štvrť, ktorá bolo kedysi zaujímavá iba výškovou budovou Slovenskej televízie a študentskými internátmi, sa dnes mení v modernú časť hlavného mesta plnú nových bytov a možností. Projekt Grunty alebo Cubicon Gardens túto štvrť menia na nepoznanie a robia z nej lukratívne miesto. Okrem spomínaných rezidenčných projektov tu vyrástlo aj obchodné centrum Cubicon, ktoré tak vyplnilo chýbajúci článok v komerčnej sfére tejto ešte donedávna zanedbanej časti Bratislavy.

Pribudnú aj Slnečnice

Hoci sa už jedny Slnečnice nachádzajú v mestskej časti Petržalka, prečo by ešte jedny nemohli vyrásť v Starých Gruntoch? Spoločnosť SG FM, s.r.o. by totiž v tejto lokalite chcela vybudovať ďalšiu obytnú zónu a to práve pod týmto názvom. Tento projekt je verejnosti známy už od roku 2007, no v októbri 2015 by mal byť aj skutočne zrealizovaný. Jeho najväčšou zaujímavosťou je, že oproti prvotnému zámeru má ponúknuť podstatne väčší počet bytov. Kvôli nim sa totiž investor rozhodol zrušiť niektoré obchodné prevádzky a dokonca plánuje v rámci projektu aj umiestnenie materskej škôlky. Pokiaľ však ide o spomínaný počet bytov, tých by dohromady malo byť 374, čo predstavuje o 162 bytov viac, ako bolo v pôvodnom zámere.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.