23.09.2023

Košice privítajú nové projekty

V metropole východného Slovenska, Košiciach, žije približne štvrť milióna obyvateľov. Uspokojiť ich potreby, pokiaľ ide o bývanie, nie je preto vôbec jednoduché. Aj to je jeden z dôvodov, že aj v tomto meste vyrastajú stále nové a nové projekty, ktoré prinášajú stále nové a nové rezidenčné možnosti.

Na Galaktickej

Zaujímavé a architektonicky podnetné projekty nemusí mať len Bratislava. Aj Košice si ich rozhodne zaslúžia. Jedným z nich by mohol byť aj projekt obytného súboru, ktorý bude pozostávať z dvoch terasových bytových domov. Tento projekt nielenže pôsobí zaujímavo, zároveň znie netradične aj názov ulice, na ktorej by mal byť zrealizovaný – Galaktická. Konkrétne ide o lokalitu v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Ide teda o príjemné a atraktívne prostredie.

Bytov bude sto

Bytové domy sa vybudujú ako dva pri sebe stojace samostatné objekty. Spolu sa v nich bude nachádzať sto bytov. K nim treba pripočítať aj dve polyfunkcie na prvom nadzemnom podlaží. Na prízemí sa zároveň vybuduje garáž s 92 parkovacími miestami. Okrem nich sa pri bytových domov bude nachádzať aj ďalších 49 miest na parkovanie. Na pozemku, na ktorom by mal obytný súbor vyrásť, v súčasnej dobe stojí už niekoľko rokov nevyužívaný dvojpodlažný objekt školského zariadenia. Ten bude v najbližšej dobe asanovaný, aby sa na jeho mieste mohol vybudovať spomínaný obytný súbor. Dodajme ešte, že projekt, za ktorým stojí miestna spoločnosť LaGO Development s.r.o., by sa mal začať realizovať v decembri tohto roku a predbežne by mal vyjsť na šesť miliónov Eur.

Zdroj:www.enviroportal.sk

Vyrastá aj „komercia“

V Košiciach vyrastajú aj ďalšie projekty, no nielen rezidenčné, ale tentokrát z kategórie komerčných. Ide napríklad o objekt s názvom Business centrum Košice III., ktorý sa bude nachádzať v okrese Košice IV., v mestskej centrálnej zóne medzi ulicami Štúrova, Žižkova a Nerudova, neďaleko zimného štadióna Steel Arena. V súčasnej dobe sa na pozemku nachádza nákupné centrum, kde by sme našli autosalón, autoservis a ďalšie služby či obchody.

V ďalšom prípade firma nemajúca ďaleko o finančnej skupiny Penta by v Košiciach chcela vybudovať objekt Business Centrum T2, ktorý by mal byť situovaný v rámci jestvujúceho areálu Business Centrum BCT. Ako už samotný názov napovedá, ide o budovu s prevládajúcou administratívnou funkciou. Postavené bude v pôdoryse písmena „Z“ a vyznačovať sa by sa malo šiestimi nadzemnými podlažiami. Tento projekt, ktorý je v podstate pokračovaním už spomínaného Business Centra BCT, za ktorým stojí spoločnosť CMT – Real, s.r.o. patriaca do portfólia finančnej skupiny Penta, sa nachádza v južnej časti Košíc.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.