18.04.2021

Hviezda „zasvieti“ v Hviezdoslavove

Investičné zámery sa riešia hádam v každom meste a obci na Slovensku. Výnimkou nie je ani malá dedinka Hviezdoslavov v okrese Dunajská Streda, ktorá, ako sa zdá, by už v najbližšej dobe mohla zaujímavo zvýšiť počet svojich obyvateľov a to na základe rezidenčného projektu.

Zdroj: www.http://hviezdne-byvanie.sk

S poetickým názvom

Už samo o sebe znie Hviezdoslavov zaujímavo a poeticky a rovnako tak znie aj názov nového rezidenčného projektu – Hviezda. Ide v ňom o vybudovanie a komplexnú prípravu územia pre rovnomenný obytný súbor. Samotný investičný zámer rieši prípravu územia, výstavbu technickej infraštruktúry, vybudovanie prípojok k jednotlivým pozemkom a výstavbu multifunkčného a detského ihriska. Pokiaľ však ide už o samotnú samotnú výstavbu jednotlivých rodinných domov, toto už bude na tom ktorom majiteľovi a stavebníkovi konkrétnej stavby. Investor tento fakt rieši len v zmysle dokumentácie pre územné konanie stanovuje limity pre ich výstavbu, nakoľko samotná výstavba rodinných domov bude mať individuálny charakter.

Architektonický výraz by podľa investora mal jednotlivých rodinných domov akceptovať súčasné trendy modernej a funkčnej architektúry. Súčasťou rodinného domu je garáž minimálne pre jedno osobné vozidlo a zároveň sa tu bude nachádzať aj spevnená plocha pred rodinným domom, respektíve garážou minimálne pre ďalšie jedno osobné vozidlo. Týmto spôsobom v obci Hviezdoslavov vyrastie dvadsať nových rodinných domov, v ktorých by si svoje nové bývanie malo nájsť približne obyvateľov. Tým v podstate dramaticky vzrastie počet miestnych obyvateľov.

Neďaleko Hviezdy Florida

Projekty so zaujímavými menami však vyrastajú aj v neďalekej Dunajskej Strede. Tak napríklad pod názvom Florida Villa Park sa mal v Dunajskej Strede realizovať projekt, ktorý v sebe zahŕňal rekreačné bývanie. Ten sa však investor, spoločnosť Florida Villa Park, s.r.o. z Dunajskej Stredy, rozhodol zmeniť a to na rezidenčný komplex určený pre celoročné bývanie. Podľa neho hlavným cieľom pripravovanej výstavby rezidenčného komplexu Florida Villa Park je pripraviť ojedinelý projekt pre kvalitné bývanie, oddych a relaxáciu v tichom prostredí mesta, ktorý zabezpečí pre svojich klientov pocit bezpečia. Obytná zóna je dopravne sprístupnená cez Malotedejskú ulicu. Podľa návrhu sú cesty trasované s ohľadom na existujúci priestor a vytvárajú základ pre atraktívne, priestorovo a výtvarne priaznivé usporiadanie stavebných objektov a to tak, aby mohli vytvoriť uzavretý komplex budúcich rodinných domov.

Pokiaľ sa vám názov spomínaného rezidenčného projektu v Dunajskej Strede zdá originálny a zaujímavý, mali by ste vedieť, že developeri v tomto meste majú pre mená svojich návrhov skutočne zvláštny zmysel a nemusí ísť len o pomenovanie podľa nejakého vychyteného miesta svetového mena. Dá sa napríklad ísť aj do našej histórie. Na mysli máme napríklad Obytný park Kráľa Žigmunda, ktorý v tomto realizovala spoločnosť OTP Real. Ten sa nachádza, ako inak, na Ulici Kráľa Žigmunda, pri obchodných centrách Max a Hypernova.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.