23.09.2023

Do trenčianskych Zlatoviec mieria nové byty

Trenčín je bezpochyby jedným z najkrajších slovenských miest a teda patrí aj k lukratívnym oblastiam, v ktorých developeri radi investujú do rezidenčných nehnuteľností. Jedným z takýchto projektov má byť aj výstavba bytových domov v trenčianskej mestskej časti Zlatovce.

Zdroj: http://www.byvaniezlatovce.sk/

Mesto s potenciálom

Aj tak by sme sme krajské mesto Trenčín pokojne mohli nazvať. Rovnako to platí aj o Zlatovciach, ktoré sú od roku 1976 súčasťou niekdajšieho sídla Matúša Čáka. Práve tu by mal vyrásť rezidenčný projekt s pracovným názvom Obytný súbor Trenčín – Zlatovce. Konkrétne ide o výstavbu troch bytových domov a to na prázdnom pozemku pod bývalým futbalovým štadiónom. Ako uvádza investor, spoločnosť W – TN Residence z Bratislavy, tento projekt predstavuje začiatok vytvárania intenzifikácie zástavby tejto lokality, ktorá bola dlhé roky nevyužívaná. „Vzhľadom na investície do tohto územia, aj vo forme infraštruktúry, vznikne v lokalite vyššia kvalita a potenciál vysokého rozvoja územia ako celku až po rieku Váh,“ vysvetľuje vo svojom zámere.

Ako ešte dodáva, po zrealizovaní celej zóny, respektíve časti, sa zvýši aj kvalita životného prostredia a v súčasnosti nevyužívané územie sa zmení na kvalitnú rezidenčnú štvrť s novou infraštruktúrou a zelenými plochami, doplnenú o občiansku vybavenosť s dobrým dopravným napojením nielen na diaľnicu, ale aj na samotné centrum krajského mesta. Dodajme ešte, že novovybudované bytové domy by do Trenčína mali priniesť celkovo 106 nových bytov a prví obyvatelia by sa sem mohli nasťahovať už na začiatku roku 2020.

Sú tu aj ďalšie

Tento projekt však nie je jediný, ktorý by do Zlatoviec mal priniesť nové možnosti bývania. Ďalším je napríklad výstavba 52 rodinných domov patriacich do portfólia firmy Metropol Slovakia. Zaujímavosťou tohto projektu je, že prípadní záujemcovia si budú môcť vybrať až zo šiestich typov stavieb. Okrem samostatne stojacich rodinných domov developer ponúka aj dvojdomy. Podľa oficiálnych informácií investora každý dom je citlivo navrhnutý tak, aby na malej ploche poskytol svojim obyvateľom prostredie pre pohodlný život v interiéroch ako aj exteriéroch. „Dispozície zodpovedajú súčasnému trendu delenia priestorov na otvorenú dennú zónu, kde obývačka s kuchyňou a jedálňou tvoria ťažisko spoločných aktivít rodiny a privátnu nočnú zónu, ktorá poskytuje dostatok súkromia na napĺňanie individuálnych potrieb,“ píše sa na oficiálnej webovej stránke.

Konkrétne ide o šesť typov domov, respektíve o päť typov samostatne stojacich rodinných domov a jeden typ dvojdomov. Názvy jednotlivých typov sú odvodené od kovov. Konkrétne ide o domy Gold, Silver, Bronze, Copper, Chrome a Iron. Ako v tomto rade zostupne klesá aj hodnota týchto kovov, klesá aj cena jednotlivých typov domov. Najdrahšie sú teda „zlaté“ typy domov, ktorých cena začína na úrovni približne 136 tisíc Eur. Ide o štvorizbové domy s celkovou plochou takmer 130 metrov štvorcových. Najlacnejšie sú práve spomínané dvojdomy, ktorých cena sa pohybuje od 98 tisíc Eur. Vyznačujú sa tromi izbami a plochou 90 metrov štvorcových.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.