18.04.2021

Ďalšie nové byty v dunajskostredskom regióne

V Dunajskej Strede, respektíve v jej okolí sme sa ocitli prednedávnom. Sme radi, keď sa aj tentokrát môže ocitnúť na stránkach nášho magazínu. A ako aj vtedy, aj dnes vám chcem predstaviť ďalšiu výstavbu.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V maličkej obci

V tomto článku sa pozrieme do malej obce s názvom Kyselica, ktorá sa nachádza len devätnásť kilometrov od Dunajskej Stredy a približne tridsať kilometrov od Bratislavy. Konkrétne ide o výstavbu troch bytových domov, ktoré by do tohto regiónu mali priniesť celkovo dvadsaťštyri nových bytových jednotiek. Všetky tri bytové domy sa budú vyznačovať dvomi podlažiami. Pokiaľ ide o veľkosť bytov, projekt je primárne zameraný na byty dvojizbové, ktorých bude celkovo dvadsať. Ostatné štyri byty budú disponovať štyrmi izbami.

Na pozemku bude najprv nutné vybudovať inžinierske siete, ktoré tu zatiaľ absentujú. Zatiaľ nie je možné stanoviť ani začiatok výstavby, nakoľko investor, spoločnosť Ekostav-AB s.r.o. z Dunajskej Stredy, potrebuje v prvom rade získať potrebné povolenia. Investor však verí, že týmto investičným zámerom dôjde k využitiu funkčného potenciálu, zhodnotenia a zatraktívnenia danej lokality a samozrejme tiež k rozšíreniu ponuky bývania v uvedenej lokalite.

Ďalšia výstavba

Stavať sa bude však aj v ďalšej obci v dunajskostredskom regióne. Ide o realizáciu štyridsiatichdvoch rodinných samostatne stojacich rodinných domov. Veľkosť pozemkov od približne 488 do 713 metrov štvorcových umožňuje použitie jednak katalógových projektov rodinných domov, jednak individuálnych projektov v závislosti od navrhovanej parcelácie. Pokiaľ však ide o výstavbu, nie je to všetko. Výstavba sa totiž bude odohrávať aj vo Veľkej Pake a nebude to len výstavba len tak hocijaká. Nie vždy sa stáva, aby bol rezidenčný projekt riešený tak komplexne, že sa v jeho rámci vybuduje aj oddychový priestor a to dokonca aj s bazénom. Ten bude prislúchať k výstavbe malopodlažných bytových domov.

Bytový dom bude pozostáva z troch navzájom prepojených objektov so samostatnými vstupmi. Pôdorys bude mať v tvare U, zároveň bude mať tri podlažia a bude, samozrejme, podpivničený. Celkovo teda môžeme povedať, že v podzemnom podlaží sú situované garáže, v nadzemných podlažiach sa nachádzajú byty. V rámci celého objektu sa nachádza dvadsaťštyri bytov. Parkovanie je riešené v podzemných garážach a takisto na pozemku bytového domu. Ostatné plochy sú riešené ako oddychovo relaxačné plochy s bazénmi a ich technickým zázemím. Priestory budú slúžiť pre potreby obyvateľov bytového domu a susedných rodinných domov.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.