23.06.2024

Čo sa chystá pred Trnavou?

Otázka v tomto zmysle prednedávnom prišla do našej redakcie a to od pána Juraja Sliackeho z Piešťan. „Išiel som pred niekoľkými dňami do Trnavy na skúšku a pri vstupe do mesta smerom k vodárenskej veži som zbadal nejakú rozsiahlu výstavbu. Ani by som si to hádam nevšimol, len som musel ísť kvôli nejakej oprave cesty veľmi pomaly a tak mi stavba padla do oka. Mohli by ste mne a ďalším čitateľom priblížiť, o akú stavbu vlastne ide?“ pýta sa. Samozrejme, radi tak urobíme.

Zdroj: www.arboria.sk

Trnava, Zatvor sa!

Pán Juraj má pravdepodobne na mysli výstavbu pred Trnavou na jej juhozápadnej strane v lokalite nazývanej Zatvor II. Ide o projekt Arboria Park, ktorý si kladie za cieľ uspokojiť potreby záujemcov o moderné bývanie. Pozrime sa, čo je o tomto projekte uvedené na oficiálnej internetovej stránke developera projektu, ktorým je spoločnosť Lucron Development, a.s.: „Arboria Park je obytná zóna, ktorá bude pozostávať z viacerých bytových domov prepojených zeleným parkom. Je to projekt, ktorý prináša moderné, tiché bývanie, určené najmä pre rodiny, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí vedia oceniť kvalitu a komfort.“ Developer potenciálnym záujemcom sľubuje ucelenú a premyslenú zónu, kvalitnú modernú architektúru a zelený centrálny park na rozlohe 30 tisíc metrov štvorcových. Obyvatelia komplexu Arboria Park by nemali mať starosti ani s hlučnou dopravou, keďže tá by mala byť podľa projektu situovaná na okraji bytového súboru. Detské ihriská pre rozličné vekové kategórie, lavičky či chodníky by mali byť samozrejmým doplnkom.

Prvý dom je, už stojí

Pokiaľ pán Juraj pri svojej ceste naozaj dobre sledoval aktuálnu stavebnú situácia, nemohlo mu ujsť, že prvý z bytových domov je už zrealizovaný. Jeho hrubá stavba bola totiž dokončená už v marci tohto roku. Konkrétne ide o sedempodlažný dom na Veternej ulici, podľa ktorého vlastne dostal aj svoj názov. Nachádza sa v ňom 96 bytov od jednoizbových až po štvorizbové. Prenesené na štvorcové metre, plocha bytov by sa mala rozkladať na 35 až 130 metroch štvorcových. Pokiaľ ide o ceny, pri jednoizbových bytoch by sa mali pohybovať približne od 51 tisíc eur až po 130 tisíc eur pri najväčších štvorizbových bytoch. V podzemných priestoroch budú mať obyvatelia domu k dispozícií garáže a tiež pivničné priestory.

Na tomto projekte je zaujímavé, že ponúka až pätnásť rôznych typov bytov. Ak si spomínate na niekdajšiu výstavbu menších bytoviek, možno si v pamäti vybavíte, že ich obyvatelia mali k dispozícií aj kúsok záhradky. Arboria Park ponúka niečo podobné – k niektorým bytom, konkrétne k tým, ktoré sa nachádzajú na prízemí, totiž patria aj menšie predzáhradky. Investor teda v každom prípade stavil na pozitívny prístup k zeleni, ktorá by v tomto projekte mala byť jednou z jeho dominantných súčastí. Pokiaľ ide o ostatné byty, tie sa vyznačujú lodžiou alebo terasou. Definitívne by tento prvý bytový dom mal byť dokončený a kolaudovaný v novembri tohto roku.

 

autor: Andrej Jurica

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.