24.09.2023

Aj Trnava potrebuje nové byty

Nielen v hlavnom meste, ale aj v takej Trnave môžu vyrásť zaujímavé rezidenčné projekty. Príkladom toho môže byť napríklad aj výstavba, ktorú by sme vám chceli predstaviť v tomto článku.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Pre takmer dvesto obyvateľov

V trnavskej mestskej časti Modranka, v blízkosti Seredskej a Topoľovej ulice, pri záhradkárskej oblasti, sa chystá výstavba štyroch nových nízkopodlažných bytových domov. Do krajského mesta by mala priniesť 81 nových bytov, ktoré by mali poslúžiť približne 177 obyvateľom. Investorom je v tomto prípade trnavská spoločnosť Farma Fresh Slovakia s.r.o. Byty na prvom nadzemnom podlaží budú mať k dispozícií predzáhradky, ktoré budú nadväzovať na priľahlé plochy jestvujúcej záhradkárskej oblasti. Pokiaľ ide o byty, najväčší počet, 49, bude mať dve izby. Osem bytov bude jednoizbových a dvadsaťštyri bytov bude mať tri izby.

Investor v predloženom zámere sľubuje aj množstvo zelene, okrem trávnika by sa tu dokonca mali nachádzať aj dekoratívne a vysoko estetické záhony či popínavá zeleň na múroch. Určitým lákadlom pre potenciálnych záujemcov by malo byť aj kvalitné detské ihrisko, ktoré by sa okrem iného malo vyznačovať aj lezeckou stenou so sklzom. Výstavba by mala odštartovať už v júni tohto roku a ukončená by mala byť o jeden a pol roka. Investor si od nej sľubuje nielen rozšírenie ponuky bytov v Trnave, ale aj poskytnutie kvalitného verejného priestoru s potrebným občianskym vybavením, ktoré by mala slúžiť najmä mladším obyvateľom. Pre krajské mesto tak môže byť výraznejším a významným synergickým rozvojovým faktorom.

Ceny bytov v Trnave

Koľko budú tieto byty stáť, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Môžeme sa však pozrieť na to, za koľko sa dajú byty podobného typu bežne v Trnave zaobstarať. Samozrejme, cena bytu v prvom rade závisí od dispozičných vlastností a konkrétnej lokality, v priemere však môžeme povedať, že v tomto krajskeom meste by ste si jednoizbové byty mohli zaobstarať približne za 48 tisíc Eur, pričom dvojizbové byty by vás mohli vyjsť o dvadsaťtisíc Eur viac, čiže 68 tisíc. Prirodzene, trojizbové a štvorizbový byty budú ešte o nejaké to Euro drahšie – prvé menovaná kategória by vás vyšla približne na 76 tisíc Eur, pričom tie druhé menované sa v Trnave v priemere predávajú až za 90 tisíc Eur. Spomenúť môžeme aj byty s piatimi izbami, hoci na realitnom trhu po nich ktovieaký dopyt nie je – takýto byt možete v tomto krajskom meste kúpiť približne už od 85 tisíc Eur. Nejde o žiadny paradox, päťizbové byty skutočne nie sú príliš veľkým lákadlom a od toho sa odvíja aj ich cena.

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.