23.05.2018

Aj Pod Kopcami môžu vyrásť byty

V Stupave, ktorá sa od Bratislavy nachádza, len čo by ste kameňom dohodili, sa chystá výstavba nových bytových domov. Napokon, práve blízkosť hlavného mesta z nej robí veľmi zaujímavú a aj záujmovú oblasť pre rezidenčné projekty.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Sedemdesiatsedem nových bytov

Podľa predloženého investičného zámeru v tomto projekte s pracovným názvom Bytové domy Pod Kopcami ide o vybudovanie bytových domov v Stupave v lokalite neďaleko cintorína. Konkrétne ide o výstavbu siedmych trojposchodových domov, v ktorých by sa malo nachádzať celkovo 77 bytov. To teda znamená, že v jednom bytovom dome bude jedenásť bytov. Tie by sa mali vyznačovať dvomi, tromi alebo štyrmi izbami.

K bytom bude prislúchať 143 parkovacích miest, z toho sedem parkovacích miest pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie. Podľa investora, ktorým je miestna firma Hector Capital s.r.o., atraktivitu lokality pozdvihuje blízkosť lesíka na severovýchodnej strane. Výstavba spadá do širšieho kontextu rezidenčného územia, ktorá sa skladá z viacerých zón určených na realizáciu či už rodinných, alebo bytových domov. Dodajme ešte, že projekt Pod Kopcami si predbežne vyžiada päť miliónov Eur.

Na Panskom

V Stupave má však vyrásť aj ďalší rezidenčný projekt a to v severozápadnej časti mesta Stupava, v mestskej lokalite s nevšedným názvom Panské, priamo pri ceste smerujúcej zo Stupavy do Vysokej pri Morave. Tento pozemok je z východnej a južnej strany ohraničený novovybudovanou cestnou komunikáciou, zo západnej strany nezastavanými pozemkami a zo severnej strany takisto cestou. V blízkosti pozemku sa z južnej strany nachádza zástavba rodinných a obytných domov s novovybudovanou komunikáciou a inžinierskymi sieťami s dostatočnou kapacitou na to, aby mohli byť na ne nové objekty napojené.

Investičným zámerom je v tomto prípade vybudovanie dvoch polyfunkčných objektov. V objekte „A“ sa budú nachádzať tri podnikateľské priestory a 35 bytov, z toho sedem garsóniek, 18 jednoizbových, 7 dvojizbových a tri trojizbové byty. V objekte „B“ bude 6 podnikateľských priestorov a 42 bytov, z toho 9 garsóniek, 15 jednoizbových, 9 dvojizbových a 9 trojizbových bytov. Celkový počet parkovacích miest bude 114, z toho 31 krytých garážových stojísk a 83 stojísk na vonkajších parkoviskách okolo objektov. Dodajme ešte, že investorom je v tomto prípade bratislavská spoločnosť Merito Bratislava spol. s.r.o. S výstavbou chce začať až po nadobudnutí právoplatnosti povolení. V každom prípade by chcel byť s realizáciou projektu hotový do augusta 2017. Pokiaľ ide predbežné vyčíslenie nákladov, investora by táto výstavba mala stáť šesť miliónov Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.