23.06.2024

Zo zdevastovaných priestorov nové obchodné centrum

Piešťany sú naším najznámejším kúpeľným mestom známym aj v širokom svete, čoho dôkazom sú jeho početní návštevníci nielen z Európy, ale najmä z arabských krajín. Takýto rozvinutý turizmus si však vyžaduje aj rozvinutú obchodnú sieť, ktorá, hoci je v Piešťanoch na pomerne slušnej úrovni, sa zrejme predsa len ešte rozrastie.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Dotváranie Tvorby

Tvorba s veľkým T v nadpise nie je žiadnou chybou. Nejde totiž o tvorbu ako o činnosť tvorenia niečoho, ale o Tvorbu ako bývalé výrobné družstvo. To sa nachádza v Piešťanoch na Bratislavskej ulici neďaleko cintorína. Ide však o zdevastovaný areál, ktorý by ale v krátkom čase mal prejsť rekonštrukciou a dostavbou. O túto investíciu by sa mala postarať tunajšia spoločnosť MS Finance 2 s.r.o.. Hlavným zámerom je prestavba tohto areálu na nové obchodné centrum, ktoré by obyvateľom Piešťan a okolia malo poskytovať občiansku vybavenosť obchodov a služieb základnej potreby. „Hlavnou náplňou tohto obchodného zariadenia bude predaj tovaru (textil, potraviny) s možnosťou pohodlného parkovania v areáli zariadenia,“ vysvetľuje investor v zámere vypracovanom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Hotové za pol roka

Zaujímavá na tomto projekte je najmä jeho rýchlosť, za akú by mal byť zrealizovaný. Začiatok výstavby je totiž naplánovaný na jún tohto roku, pričom ukončená by stavba mala byť už v decembri. Investor si na realizáciu teda vyhradil pomerne krátky čas – iba pol roka. Stavať a rekonštruovať bude na pozemku s výmerou okolo 10,5 tisíc metrov štvorcových, z čoho zastavaná plochy predstavuje 2 tisíc metrov štvorcových. Nové obchodné centrum sa bude vyznačovať parkovacími miestami v počte 151. Celkové náklady by predbežne mali predstavovať dva milióny eur.

Piešťany a obchody

Najdôležitejším a najväčším obchodným centrom v našom najznámejšom kúpeľnom meste je Obchodné centrum Aupark, ktoré má navyše až neobvykle výhodnú a priaznivú polohu v samotnom centre mesta. Hoci toto centrum ani zďaleka nedosahuje veľkosť svojho menovca v Bratislave, pre obyvateľov Piešťan a takisto pre turistov predstavuje najdôležitejší „koncentrát“ nákupných príležitostí v celom meste. Okrem Auparku tu však nájdeme aj tradičné super- či hypermarkety a na najväčšom sídlisku Adam Trajan sa nachádza ešte jedno obchodné centrum s názvom PT Univerzal patriace miestnemu podnikateľovi.

O Piešťanoch sa však už niekoľko rokov hovorí v súvislosti s ďalšou výstavbou. V centre by totiž malo vyrásť už niekoľko rokov avizované a odkladané obchodno-administratívne centrum Pescan. Nepôjde však len o obchody, ale takisto o administratívne priestory a apartmánové byty. Vyrásť by malo medzi Rázusovou a Poštovou ulicou. Na obchody je v ňom pritom určených šesť priestorov na plochách od 67 do 148 metrov štvorcových. Kedy sa však dočká svoje realizácie, zatiaľ nie je isté.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.