23.05.2024

Záhada novomestského Kauflandu

Výstavba supermarketu patriacemu do obchodnej siete Kaufland v Novom Meste nad Váhom je doslova obostretá tajomstvom. Respektíve to, že v tomto okresnom meste Kaufland nakoniec bude, je takmer isté. Len sa stále nevie, v ktorej lokalite.

Areál bývalej továrne Palma Henkel

Dvaja developeri – dve lokality
Záujem figurovať v projekte výstavby supermarketu Kaufland v Novom Meste nad Váhom prejavili dve spoločnosti. Tou prvou je Queen Investment. Ako vyplýva z jej investičného zámeru, lokalitou pre výstavbu supermarketu mala byť časť nazývajúca sa Kľúčovec. Ide o pomerne tichú lokalitu mimo centra v susedstve štvrte rodinných domov, parku, cintorínu a základnej školy. Spolu s výstavbou obchodu sa na tomto mieste mala realizovať aj výstavba bytových domov. Projekt sa do fázy realizácie mal dostať už v januári tohto roku a dokončený mal byť už v októbri.

Druhou alternatívou bola výstavba supermarketu na mieste bývalej továrne Palma Henkel, ktorú mala obstarať developerská skupina Hrivis. V zásade malo ísť o výstavbu dvoch hlavných objektov – v jednom by sa nachádzal samotný Kaufland a v druhom obchodná galéria, ktorá v tomto meste zatiaľ absentuje. Podľa investičného zámeru spoločnosť Hrivis počíta s dvoma alternatívami výstavby, pričom hlavný rozdiel by bol v podlažnosti objektu a celkovej ploche areálu.

Kaufland bude. Ale kde?
Podľa hovorcu spoločnosti Kaufland Martina Gärtnera je tu seriózny záujem o umiestnenie obchodného domu v Novom Meste nad Váhom. „Jedná sa však o projekty developera, v ktorých sme jednou zo súčastí širšieho developerského zámeru,“ odpovedá na otázku, ktorú zo spomínaných lokalít by uprednostnili. Ako dodáva, chcú sa preto vyhnúť neželaným dezinformáciám či nepotvrdeným stanoviskám. „Projekt nášho obchodného domu predstavíme verejnosti spolu s developerom hneď, ako budú platné relevantné dohody či povolenia, dovtedy vnímame bližšie informácie ako neseriózne. Môžeme zopakovať, že o projekt našej obchodnej prevádzky v Novom Meste nad Váhom máme vážny záujem,“ dodáva.

Čo na to Novomešťania?
S výstavbou nového supermarketu súhlasia aj samotní obyvatelia tohto okresného mesta. Význam v nej vidí takisto primátor Jozef Trstenský. „Prípadnou realizáciou supermarketu Kaufland príde k rozšíreniu a skvalitneniu poskytovaných služieb pre občanov i návštevníkov nášho mesta, ako i vytvoreniu desiatok nových pracovných miest,“ hovorí. Ani on však nevie nič bližšie o definitívnom umiestení obchodu. „V súčasnej dobe nemám informáciu, že by bolo rozhodnuté o lokalizácii výstavby Kauflandu,“ pokračuje. Ako však tvrdí, obidve z riešených lokalít majú aj svoje plusy, ale aj mínusy. Podľa jeho slov by k definitívnemu rozhodnutiu malo prísť v horizonte niekoľkých týždňov.

Väčšina opýtaných Novomešťanov však ako lepšiu vidí alternatívu, ktorá počíta s výstavbou na mieste bývalej fabriky, ktorá je dnes už v štádiu búrania. „Nebolo by to dobré, ak by Kaufland postavili pri Čachtickej ceste na tom poli, pretože to je taká kľudná štvrť a tak by to malo zostať,“ myslí si Adam Kráľovič z Nového Mesta. Podobný názor má aj jeho manželka Petra Kráľovičová. „Myslím si, že keď sa naše mesto zbaví tej nepeknej fabriky a miesto nej tam budú nové obchody, bude to pre mesto oveľa lepšie.“

Kde teda nakoniec Kaufland v Novom Meste nad Váhom bude stáť, zostáva zatiaľ záhadou. Podľa všetkého by sa však mala rozlúštiť už onedlho.

 

autor: Andrej Jurica

Komentáre
Počet odpovedí: 3 k “Záhada novomestského Kauflandu”
  1. Masarik Jozef hovorí:

    Som za Kľúčovec,pre občana Nového Mesta n.V. výhodnejšie z dôvodu:Palma-Malinovského ulica a okolie majú občania Lídl,Juhovýchod mesta /VUMA,SAD …/majú TESKO,centrum mesta-námestieBILLA a ostatné obchody.Iba západná časť mesta/Hájovky,Samoty,Športová ulica atď.nemá žiaden obchod a na nákup majú v meste občania najväčšiu vzdialenosť.Auto nemá každý občan a starší občania potrebujú obchod na každodenné potreby k sebe čo najbližšia.Ďakujem za pochopenie a podporu!

  2. milan hovorí:

    Dobry den. Paci sa mi realizacia Kaufland a myslim, ze by to bolo vhodne namiesto byvalej palmy. Stari ludia pozeraju kde je co lacnejsie a myslim, ze by bolo lepsie aj pre nich ak by to bolo vsetko viac po kope, aby mohli prejst z jedneho do druheho. Som z Karpatskej a radsej sa sustredim prejst Lidl, Tesco, a mozno teda aj Kaufland a nemusim behat po celom meste.

  3. martin hovorí:

    ja si myslim ze by sa to malo vyuzit na dake uplne ine uceli ako je daky hyper market.zase dake umele potraviny vo forme vyhodnych akcii neurekom akciovych letakov co keby tam sa spravil hyper market len zo slovenskym a ceskym tovarom preco by mali zdierat farmarov ,polnohospodarov a domacich vyrobcov spol. akosu npr.tesco,billa ,lidl trocha sa zamyslite ludia co sa tu deje pekny den prajem

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.