22.07.2024

V Starom háji nový bytový dom

V bratislavskom, respektíve petržalskom Starom háji, istá firma plánuje výstavbu nového bytového domu. Priniesť by mal takmer 130 nových bytových jednotiek. V tejto mestskej časti tak pribudnú byty, po ktorých je v hlavnom meste stále vysoký dopyt.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Vytvoriť slušné byty

Účel objektu vychádza zo zámeru investora vytvoriť primeranú kombináciu bývania a občianskej vybavenosti. Projekt tak vytvára 126 bytov rôznej izbovosti aj výmer. Na prvom podzemnom podlaží a prvom nadzemnom podlaží sa bude nachádzať parkovanie pre obyvateľov bytového domu, ako aj pre nájomníkov obchodných priestorov na prvom nadzemnom podlaží. Podzemná garáž je prístupná rampou. Objekt je navrhovaný ako osempodlažný, s deviatym uskočeným poschodím a jedným podzemným podlažím.

Dotknuté územie sa nachádza v katastri mestskej časti Bratislava-Petržalka, medzi ulicami Bosákova, Černyševského a Jantárová cesta. Územie je prakticky rovinaté, pokryté neudržiavanými trávnatými plochami s občasným výskytom vzrastlých neudržiavaných stromov. Na pozemku východne sa nachádza predajňa nábytku Albero a dvojica výškových bytových domov. Vedľa predajne Albero je výstavba bytového domu Albero, ktorá má byť ukončená koncom roka 2016. Západne sa nachádza supermarket Billa a predajňa elektroniky TPD. Pozemok južne od riešenej lokality je v súčasnosti nezastavaný. Pripravuje sa tu však výstavba Bytového domu Fuxova.

Za koľko?

Ceny v bratislavskej Petržalke a takisto v celej Bratislave sú dnes opäť ako v roku 2008 veľmi „zaujímavé“. Táto mestská časť patrí do okresu Bratislava V., kde jej spoločnosť robia Čunovo, Jarovce či Rusovce. V súvislosti s cenami bytov nás v tomto prípade však bude zaujímať práve len „najväčšie slovenské sídlisko“, nakoľko aj vyššie spomínaný obytný dom sa nachádza práve v tejto mestskej časti. Tvrdenie o sídlisku však už dávno nie je tak celkom pravdivé, keďže Petržalka sa totiž v posledných rokoch stala domovom mnohých zaujímavých developerských projektov, či už rezidenčných alebo administratívnych. Nuž a keďže ceny bytov v bytovom dome v Starom háji nám ešte zatiaľ nie sú známe, pozrieme sa, za aké ceny sa predávajú byty v samotnej Petržalke. Začnime jednoizbovými. Tie sa v súčasnej dobe v tejto lokalite predávajú približne za 77 tisíc Eur, čo je cena porovnateľná s Dúbravkou alebo tiež s Karlovou Vsou. Dvojizbové byty tu idú za 106 tisíc a trojizbové za 137 tisíc Eur. Treba ešte povedať, že práve po dvoj- a trojizbových bytoch je na trhu najväčší dopyt a rovnako sa to týka aj ponuky, pričom Petržalka nie je v tomto prípade žiadnou výnimkou. No a ceny štvorizbových petržalských bytov? Tieto môžeme kúpiť za 184 tisíc Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.