22.05.2022

V Poprade vyrastie už druhý Kaufland

V meste Poprad, vstupnej bráne do našich krásnych veľhôr, by sa už onedlho mohla spustiť výstavba nového obchodného centra Kaufland. V tomto meste pritom nepôjde o prvé obchodné centrum tohto reťazca.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Ide o starší projekt

Kauflad sa v Poprade snaží expandovať už dávnejšie. Obchodný dom Kaufland, o ktorom píšeme v tomto článku, tu mal totiž vyrásť už na jeseň roku 2015. Doposiaľ sa však projekt nepodarilo zrealizovať. Postavený by mal byť na ulici Jiřího Wolkera neďaleko železničnej stanice. Susedmi by sa mu tak stali areál SAD a supermarket Billa. Situácia sa však za posledné dva roky do istej miery zmenila a v projekte tak nastal istý posun. Podľa vyjadrenie investora, spoločnosti Kaufland, v predloženom zámere, zmeny nastali v ďalších stupňoch projektovej prípravy, ktoré boli vyvolané jednak samotným investorom, ale hlavne z dôvodu neuzatvorenia zmluvy o vecnom bremene so spoločnosť SAD Poprad a.s. pre účely dopravného napojenia zásobovacieho dvora po susedných pozemkoch vo vlastníctve SAD Poprad.

Zmena najmä v počte parkovacích miest

Samotná podstata projektu sa však nezmenila. Najväčšia zmena nastala v počte parkovacích miest. Pôvodný projekt z roku 2014 počítal s parkovacími miestami v počte 177. Podľa aktuálneho zámeru by ich však malo byť o 76 viac, celkovo teda 253. Zmenil sa aj navrhovateľ zámeru, ktorým bola pôvodne bratislavská spoločnosť BZ, spol. s r.o. Dnes je ním samotný prevádzkovateľ a majiteľ obchodného reťazca, spoločnosť Kaufland. Plocha predajne sa nezmenila, zámer aj naďalej počíta s celkovou plochou 5552 metrov štvorcových, pričom predajná plocha by sa mala vyznačovať takmer tritisíc metrami štvorcovými.

Obchodov je tu dosť

Ako sme spomínali už na začiatku článku, Kaufland na ulici Jiřího Wolkera nebude prvým popradským obchodným centrom tejto siete. Jeden Kaufland tu už stojí niekoľko rokov a to na Moyzesovej ulici. Okrem neho bolo v Poprade ešte v roku 2015 otvorené pomerne veľké obchodné centrum Forum, ktorého stavbu zrealizoval holandský developer. Našli by sme ho na mieste bývalého obchodného domu Prior na Námestí sv. Egídia. Nachádza sa v ňom približne stovka obchodov. Pre porovnanie, napríklad taký piešťanský Aupark má o polovicu obchodných prevádzok menej. Okrem neho v Poprade už niekoľko rokov prebieha snaha o dokončenie veľkého obchodného centra Horse.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.