23.05.2024

V Pezinku chystajú rozsiahlu výstavbu

Až pätica nových polyfunkčných objektov by mala vyrásť v Pezinku. Okrem nebytových priestorov do tohto vinárskeho mesta prinesú aj nemalý počet bytov a tak pomôžu uspokojiť dopyt, ktorý aj v Pezinku stále pretrváva.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V južnej časti mesta

Výstavba polyfunkčných objektov by sa mala realizovať v južnejšej časti mesta Pezinok a to najmä v južnej časti zvanej Grinava. Tento pozemok sa nachádza neďaleko od vinohradov, Obchodnej ulice a tiež v súčasnej dobe budovanej obchodného domu Kaufland. Momentálne by sme tu našli areál Vinohradnícko-vinárskeho družstva podielnikov Karpaty, predajné, obslužné a servisné prevádzky viacerých podnikateľských subjektov a areál spoločnosti Eminens.

Byty aj nebytové priestory

Celkovo sa bude realizovať päť polyfunkčných objektov. Majú byť štvorpodlažné s podkrovím. Na prvom nadzemnom podlaží sa má nachádzať spolu päť nebytových prenajímateľných priestorov pre služby a vybavenosť. Na druhom až štvrtom poschodí a tiež v podkroví má byť dvanásť bytov dvojizbových s výmerou do 60 metrov štvorcových, osem bytov trojizbových od 60 do 90 metrov štvorcových a takisto štyri jednoizbové apartmány. Celkovo tak v rámci navrhovaných polyfunkčných objektoch má vzniknúť 25 prenajímateľných nebytových priestorov a 120 bytových jednotiek. Pokiaľ ide o predpokladané celkové náklady na výstavbu týchto polyfunkčných objektov, tie by mali predstavovať približne osem miliónov Eur.

Stavať sa má aj v Gánku

Bytové priestory sa však stavajú aj v rámci iných projektov. Tak napríklad by sa ich výstavba mala realizovať aj v Gánku. Je to časť Pezinku a práve v nej sa bude odohrávať plánovaná výstavba rezidenčného projektu, ktorý má pracovný názov Bytové domy Pezinok – Muškát II. Stojí za ňou firma Skala Topinvest s.r.o. z Holíča. Tento investor by chcel vybudovať až 133 bytových jednotiek, ktoré by sa mali nachádzať v piatich štvorpodlažných bytových domov. Keďže je potrebné uspokojiť dopyt a potreby všetkých potenciálnych záujemcov o bývanie, pôjde samozrejme o byty viacerých veľkostí a to o jedno-, dvoj- a trojizbové. V dvoch bytových domoch by malo byť po tridsaťosem bytov, kým v ďalších troch len po devätnásť. Máme tu však aj iné projekty, ako napríklad Rozalka Village, ktorá potenciálnym záujemcom ponúkla bývanie v rodinných domoch alebo aj v bytoch na pozemku s rozlohou takmer štyri hektáre.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.