22.07.2024

V Košiciach vyrastú dva apartmánové domy

V Košiciach sme neboli už dávnejšie. Nebude teda určite na škodu, keď sa do tejto krásnej východoslovenskej metropoly pozrieme práve teraz. Na Medickej ulici by totiž mali vyrásť nové apartmánové domy.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Namiesto montovanej budovy nové apartmány

Momentálne sa na pozemku, kde by nový apartmánový dom mal postaviť, nachádza montovaná Unimo budova. Namiesto nej by sa tu mala zrealizovať stavba päťpodlažného objektu. Je to však len jeden z objektov, ktorý tu vyrastie. Apartmánové domy budú totiž až dva. V tom prvom sa bude nachádzať 49 dvojizbových a 52 jednoizbových apartmánov. V apartmánovom dome B sa zasa bude nachádzať 22 dvojizbových a 36 jednoizbových apartmánov. Pokiaľ ide o pozemok, na ktorom má byť tento projekt zrealizovaný, ten by sme našli na okraji sídliska Terasa, v blízkosti internátov na Medickej ulici. A aby sme vám podali celkové informácie, treba ešte dodať, že v rámci tohto projektu sa vybuduje aj 120 parkovacích miest a okrem dvoj- čo jednoizbových apartmánov sa v objekte A zrealizuje aj kaviareň s reštauráciou.

Na Galaktickej

V Košiciach sa však stavajú aj iné rezidenčné projekty. Jedným z nich by mohol byť aj projekt obytného súboru, ktorý bude pozostávať z dvoch terasových bytových domov. Tento projekt nielenže pôsobí zaujímavo, zároveň znie netradične aj názov ulice, na ktorej by mal byť zrealizovaný – Galaktická. Konkrétne ide o lokalitu v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Ide teda o príjemné a atraktívne prostredie.

Bytové domy sa vybudujú ako dva pri sebe stojace samostatné objekty. Spolu sa v nich bude nachádzať sto bytov. K nim treba pripočítať aj dve polyfunkcie na prvom nadzemnom podlaží. Na prízemí sa zároveň vybuduje garáž s 92 parkovacími miestami. Okrem nich sa pri bytových domov bude nachádzať aj ďalších 49 miest na parkovanie. Na pozemku, na ktorom by mal obytný súbor vyrásť, v súčasnej dobe stojí už niekoľko rokov nevyužívaný dvojpodlažný objekt školského zariadenia. Ten bude v najbližšej dobe asanovaný, aby sa na jeho mieste mohol vybudovať spomínaný obytný súbor. Dodajme ešte, že projekt, za ktorým stojí miestna spoločnosť LaGO Development s.r.o., by sa mal začať realizovať v decembri tohto roku a predbežne by mal vyjsť na šesť miliónov Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Komentáre sú vypnuté.