24.09.2023

V Košiciach vybudujú polyfunkčný komplex

Aj tentoraz sa ocitneme v Košiciach. V poslednej dobe sa tu totiž objavilo viacero zaujímavých projektov, ktoré stojí za to priblížiť. Jedným z nich aj výstavba polyfunkčného komplexu, ktorý do tejto metropoly prinesie okrem iného aj množstvo nových bytov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Aj byty, aj obchody, aj sklady

Polyfunkčný komplex je skutočne dobrým názvom pre tento projekt, nakoľko ponúkne viacero funkcií. Pôjde totiž o predajno – skladové priestory, priestory pre obchod a služby, administratívu, nachádzať by sa tu mala aj prevádzka materskej škôlky a iné. Samozrejme, chýbať nebude ani obytný účel. Projekt by mal byť realizovaný v mestskej časti Košice – Západ, v okrajovej časti štvrte Terasa, neďaleko s ulice Popradská, smer Trieda KVP a Ipeľská.

V areáli gymnázia

Novovybudovaný polyfunkčný komplex bude využívať jestvujúci areál bývalého športového „Gymnázia Popradská“, kde bude realizovaná novostavba polyfunkčného súboru budov. „Definitívne funkčné prerozdelenie občianskej vybavenosti záleží na definitívnom riešení zo strany stavebníka, dopyte a ponuke daných funkcií v predmetnej lokalite a stanovísk dotknutých subjektov. Jednotlivé funkcie týkajúce sa rozsahu občianskej vybavenosti sa teda budú upresňovať v priebehu ďalšieho stupňa, v závislosti na realizovanej alternatíve a požiadavkách realitného trhu,“ uvádza investor, akciovej spoločnosť MBL z Košíc. Ako dopĺňa, predbežne sa predpokladá rozloženie výstavby do minimálne dvoch a maximálne piatich etáp.

Tým to však nekončí

V Košiciach vyrastajú aj ďalšie projekty. Ide napríklad o objekt s názvom Business centrum Košice III., ktorý sa bude nachádzať v okrese Košice IV., v mestskej centrálnej zóne medzi ulicami Štúrova, Žižkova a Nerudova, neďaleko zimného štadióna Steel Arena. V súčasnej dobe sa na pozemku nachádza nákupné centrum, kde by sme našli autosalón, autoservis a ďalšie služby či obchody. Majiteľ tohto pozemku a investor projektu nového biznis centra, košická spoločnosť CTR business center III. a.s., počíta s asanáciou v súčasnosti stojaceho objektu. V rámci výstavby by na tomto mieste mali vyrásť nielen administratívne priestory, ale svoje miesto si tu nájdu aj bytové domy, hotel, obchody, supermarket a samozrejme priestory určené na parkovanie v nadzemnej garáži. Ide teda o kompletne iný charakter výstavby, aký sa momentálne na tomto území nachádza.

Poďme však ďalej – firma nemajúca ďaleko o finančnej skupiny Penta by v Košiciach chcela vybudovať objekt Business Centrum T2, ktorý by mal byť situovaný v rámci jestvujúceho areálu Business Centrum BCT. Ako už samotný názov napovedá, ide o budovu s prevládajúcou administratívnou funkciou. Postavené bude v pôdoryse písmena „Z“ a vyznačovať sa by sa malo šiestimi nadzemnými podlažiami. Tento projekt, ktorý je v podstate pokračovaním už spomínaného Business Centra BCT, za ktorým stojí spoločnosť CMT – Real, s.r.o. patriaca do portfólia finančnej skupiny Penta, sa nachádza v južnej časti Košíc.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.