24.09.2023

V Košiciach postavia nové biznis centrum

Opäť sme v Košiciach. Tentokrát však nepôjde o žiadny rezidenčný projekt, ale naopak – zaoberať sa budeme novým komerčným projektom, aj keď ani v tomto prípade sa celkom nevytráca bytový charakter.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Nové biznis centrum v košickej štvorke

Priestor, na ktorom by mal vyrásť nový polyfunkčný objekt s názvom Business centrum Košice III., sa nachádza v okrese Košice IV., v mestskej centrálnej zóne medzi ulicami Štúrova, Žižkova a Nerudova, neďaleko zimného štadióna Steel Arena. V súčasnej dobe sa na pozemku nachádza nákupné centrum, kde by sme našli autosalón, autoservis a ďalšie služby či obchody. Majiteľ tohto pozemku a investor projektu nového biznis centra, košická spoločnosť CTR business center III. a.s., počíta s asanáciou v súčasnosti stojaceho objektu.

V rámci výstavby by na tomto mieste mali vyrásť nielen administratívne priestory, ale svoje miesto si tu nájdu aj bytové domy, hotel, obchody, supermarket a samozrejme priestory určené na parkovanie v nadzemnej garáži. Ide teda o kompletne iný charakter výstavby, aký sa momentálne na tomto území nachádza.

Starý už nevyhovel

Ako odôvodnenie tejto stavby investor vysvetľuje, že súčasný objekt, ktorý sa na tomto území nachádza, už dnes nevyhovuje súčasným vyšším nárokom na kvalitu občianskej vybavenosti. „Z toho dôvodu je potrebná podstatná zmena, v dôsledku ktorej dôjde k zvýšeniu komfortu služieb pre obyvateľov mesta a doplneniu o nové funkcie bývania a administratívy,“ uvádza investor vo svojom zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Ako ďalej pokračuje, dotknuté prostredie sa touto výstavbou skvalitní, navyše zabezpečí aj bezproblémové parkovanie a doplní zastavané územie o zelené plochy, ktorú tu momentálne absentujú. Výstavba by mala odštartovať v roku 2017, pričom ukončená by mala byť o dva roky neskôr.

V Košiciach stavajú aj „Blaváci“

Košice sú lákavým sústom aj pre firmy mimo tejto metropoly. Samozrejme, výnimkou nie sú ani spoločnosti z hlavného mesta. Tak napríklad firma nemajúca ďaleko o finančnej skupiny Penta by v Košiciach chcela vybudovať objekt Business Centrum T2, ktorý by mal byť situovaný v rámci jestvujúceho areálu Business Centrum BCT. Ako už samotný názov napovedá, ide o budovu s prevládajúcou administratívnou funkciou. Postavené bude v pôdoryse písmena „Z“ a vyznačovať sa by sa malo šiestimi nadzemnými podlažiami. Tento projekt, ktorý je v podstate pokračovaním už spomínaného Business Centra BCT, za ktorým stojí spoločnosť CMT – Real, s.r.o. patriaca do portfólia finančnej skupiny Penta, sa nachádza v južnej časti Košíc. Business Cetrum BCT bola v Košiciach dokončená ešte v roku 2011 za cenu 10 miliónov Eur. Na košický trh priniesla 14 tisíc metrov štvorcových administratívnych priestorov. Podľa webovej stránky finančnej skupiny Penta sa Biznis centrum T, čiže Tesla, nachádza v strategickej lokalite s dobrým dopravným napojením, pri križovatke Moldavská cesta a ulíc SNP a Alejová.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.