01.07.2022

V Bratislave vyrastú druhé Čerešne

Niektoré developerské projekty vyrastajú pod zaujímavými menami. Medzi ne určite zapadne aj názov nového polyfunkčného komplexu, ktorý sa bude nazývať podobne, ako chutné letné ovocie – Čerešne. A práve druhá fáza tohto projektu by sa už onedlho mala začať realizovať.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V Poliankach v Dúbravke

Bratislavská mestská časť Dúbravka je prakticky koncipovaná ako jedno veľké sídlisko plné bytových domov. Býva tu približne 33 tisíc obyvateľov a to na rozlohe 8,6 kilometrov štvorcových. K miestnym bytovým domom v dohľadnom čase mal pribudnúť aj spomínaný polyfunkčný projekt Čerešne 2. Ten by totiž okrem iného mal do lokality Polianky priniesť až 111 bytových jednotiek. Z tohto najväčší počet bude patriť bytom štvorizbovým a to v počte až 59. Jednoizbových bytov by v projekte malo byť 26, dvojizbových 7, trojizbových 11 a päťizbových spolu so šesťizbovými bude 8. Nachádzať sa budú až v šiestich blokoch, ktoré vytvárajú polyfunkčný komplex.

Projekt však prinesie aj možnosti prechodného bývania a to v novovybudovanom penzióne. V rámci neho sa tu bude nachádzať až 103 ubytovacích jednotiek, ktoré poskytnú maximálne 224 lôžok prechodného ubytovania. Okrem toho v komplexe nájdeme aj dva byty určené na prenájom. Komplex je celkovo rozdelený do šiestych blokov, pričom ich líniové usporiadanie vytvára tri vnútorné dvory. V partery sú umiestnené obchodné prevádzky, prízemné byty a mezonetové byty s predzáhradkami. Vo vyšších poschodiach sa budú nachádzať byty a strešné mezonety. Bloky L a N sú funkčne vyčlenené ako penzióny, spolu s jednotkami prechodného ubytovania.

Stavia sa aj v Krčacoch

Výstavba je podobne ako projekt Čerešne situovaná v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Komplex je však v tomto prípade navrhnutý ako zostava bodových bytových domov a rodinných domov obsahujúci 196 bytových jednotiek a apartmánov a takisto priestory občianskej vybavenosti. Projekt sa vyznačuje výstavbou celkovo šiestich bytových domov a takisto sústavou dvadsiatich rodinných domov. Všetky objekty ponúkajú zároveň priestory občianskej vybavenosti na úrovni prvého nadzemného podlažia orientované do troch peších centrálnych priestorov, akýchsi „mikro námestí“, ktoré integrujú komunitný život vždy dvojice objektov. Návrh predvída v zásade dva základné typy rodinných domov – samostatne stojace rodinné domy a mestské vily obsahujúce maximálne tri bytové jednotky a spoločnú podúrovňovú garáž. Projekt by mal investora, spoločnosť Dúbravka Rezidencia s.r.o., predbežne vyjsť na dvadsať miliónov Eur.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.