22.07.2024

Trnava bude mať aquapark

V bezprostrednej blízkosti športovej haly Slávia, neďaleko od nového internátu Trnavskej univerzity a Univerzity Cyrila a Metoda a teda prakticky v širšom centre Trnavy práve v tomto čase prebieha výstavba aquparku. Slúžiť by mal počas celého roku.

Zdroj: www.relaxcenter.sk

Pozitívna správa

A prečo nie? Napokon, v jej okolí mnoho kvalitných aquaparkov nie je, prakticky ani jeden. Letné možnosti na kúpanie by sme tu našli, ale v zimnom období by to už bolo horšie. Preto môžeme takýto projekt vnímať veľmi pozitívne, nakoľko bude mať veľký dosah pre široký región. Navyše novým aquaparkom je revitalizovaný aj starý areál schátralého kúpaliska, ktoré si už svoju funkciu prakticky už dlhší čas ani neplnilo. Na jeho mieste tak vyrastie moderný vodný areál, ktorý by mal poskytnúť celoročný relax a zábavu.

Vo svojom vnútri by mal aquapark na dvoch podlažiach ponúkať najmä dvadsaťpäť metrový plavecký bazén. Okrem neho chýbať nebude ani takzvaná divoká voda, tobogan alebo detský či regeneračný bazén. Exteriér bude zasa patriť takisto dvadsaťpäť metrovému plaveckému bazénu, no návštevníci sa budú môcť tešiť aj z relaxačnému bazéna, detského bazéna a takisto dojazdového bazéna pre tobogany a ďalšie atrakcie. Investorom projektu je spoločnosť Aqua Relax s.r.o. so sídlom v Trnave. Ešte na začiatku tohto roku nemal vo vlastníctve pozemky, na ktorých chcel vybudovať vonkajšiu časť aquaparku. Tie totiž boli vo vlastníctve mesta a to s investorom ešte nemalo dotiahnutú dohodu o prevode majetku. Problémy sú však v súčasnej dobe už minulosťou a stavba momentálne finišuje.

Trnava sa teší

Výhodou tohto aquaparku je nesporne jeho poloha. Ako sme už avizovali, nachádza sa hneď vedľa študentského internátu a vysokej školy, pričom stále ide o širšie centrum tohto krajského mesta. Nuž a kde sú vo vyššej koncentrácií mladí ľudia, tam je zapotreby poskytnúť im zábavu, za ktorú si veľmi radi zaplatia. Tak to vidí aj Roman Jakab z Trnavy. „Aquaparku v našom meste sa veľmi teším, doteraz sme sa kúpať chodili hlavne do Galanty. Nie je to ďaleko, ale predsa len je lepšie keď budem mať kúpalisko rovno pod nosom,“ hovorí. „Študujem druhý ročník na Trnavskej univerzite a bývam tu na internáte. Beriem to teda veľmi pozitívne, že hneď vedľa budem mať aquapark. Aj keď to môže znamenať, že namiesto učenia budem cez letné skúškové tráviť čas pri bazéne,“ hovorí s úsmevom Jana Snohová z Martina. Nový trnavský aquapark sa tak bezpochyby bude tešiť priazni a to zrejme najväčšmi samotných obyvateľov Trnavy, nakoľko práve tí by mali mať zľavy na jeho využitie.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.