23.06.2024

Ružinovský Prima Park sa rozrastie

V bratislavskom Ružinove vyrastá bytový projekt s názvom Prima Park, ktorý by sa už onedlho mal preklenúť do svoje druhej etapy realizácie. V rámci nej by v tejto mestskej štvrti malo pribudnúť viac ako sto nových bytov.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Prvá etapa už v tomto roku

Investorská skupina Cresco pred nejakým časom rozbehla výstavbu bytového komplexu s názvom Prima Park, ktorého prvá etapa v sebe zahŕňala najmä rekonštrukciu a prestavbu bývalej budovy Všeobecnej úverovej banky nachádzajúcej sa hneď vedľa niekdajšieho Obchodného domu Ružinov, z ktorého malo vzniknúť veľké obchodné centrum Yosaria Plaza. Bývalá budova VÚB sa tak po prestavbe stane miestom, v ktorom nové bytové priestory nahradia staré priestory administratívne. Malo by tu totiž vzniknúť 48 bytov. Stihnúť by sa to malo do konca tohto roku, pričom noví majitelia bytov by sa mohli začať sťahovať už v marci 2015.

V druhej etape nová budova

Investor sa však len s jednou etapou neuspokojí. V pláne má totiž realizáciu aj druhej etapy Prima Parku, ktorá súvisí nielen s rekonštrukciou prvého podlažia s polyfunkčnými priestormi spomínanej bývalej budovy banky, ale aj s výstavbou parkovacej garáže a najmä s vybudovaním úplne nového bytového domu. Ten by mal ponúknuť viac ako sto nových bytových jednotiek, pričom najväčší podiel spomedzi nich pripadne bytov dvojizbovým. Pokiaľ ide o plochu bytov, ich výmera v bývalej budove VÚB sa pohybuje približne od 43 maximálne do 61 metrov štvorcových. Najmenšie byty sú jednoizbové s plochou okolo 34 metrov štvorcových za cenu 68 tisíc Eur a najväčšie štvorizbové s plochou 124 metrov štvorcových, ktoré investor ponúka za 268 tisí Eur. Ako vyplýva z údajov uverejnených na oficiálnej stránke projektu, väčšina z bytov vybudovaných v prvej etape je už predaných alebo rezervovaných. O tieto byty je teda v hlavnom meste záujem, napokon, ide o skutočne dobrú lokalitu.

Nastanú problémy s parkovaním?

Ako uvádza aj samotný investor na internetovej stránke projektu, Prima Park je prvou lastovičkou revitalizácie a oživenia centra celej mestskej časti, ktorá disponuje výbornou občianskou vybavenosťou a skvelou dopravnou dostupnosťou ako do centra mesta, tak aj na diaľničný obchvat. V pešej dostupnosti sa nachádzajú škôlky, základné školy, stredné školy, vysoká škola, detské ihriská, parky, jazerá, športové, zdravotné, kultúrne a reštauračné zariadenia, viaceré obchody a rôzne služby. To je síce pravda, no isté problémy v tomto prípade môžu nastať s parkovaním. V projekte je síce zahrnutá garáž s 231 miestami a takisto vonkajšie parkovisko s ďalšími 62 miestami, no ako to už býva, nie všetci majitelia bytov v tomto dome si kúpia aj parkovacie miesto, pričom sa budú s veľkou pravdepodobnosťou snažiť parkovať v uliciach v okolí budovy. To však môže danú a už teraz dosť zlú situácia so statickou dopravou v tejto lokalite ešte viac zhoršiť.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.