22.07.2024

Popradské obchodné centrum HORSE: stavebné práce sa začali!

V Poprade na stavenisku nákupno-zábavného centra HORSE je možné už niekoľko dní sledovať stavebný ruch. Udialo sa totiž to, že developer, spoločnosť BZ Group, spustil stavebné práce. A ešte lepšia správa najmä pre Popradčanov je, že developer zároveň potvrdil otvorenie centra na jar budúceho roku.

Zdroj: http://www.skyscrapercity.com/

Práce začali

Nákupno-zábavné centrum HORSE ponúkne v meste pod Vysokými Tatrami široké portfólio maloobchodných a voľnočasových prevádzok na ploche 2o tisíc metrov štvorcových. Prenájom maloobchodných priestorov v tomto prípade zabezpečuje medzinárodná konzultačná spoločnosť Colliers International, ktorá vedie v týchto dňoch finálne rokovania s prvými záujemcami. „Spustením stavebných prác sa zvýšila atraktivita projektu aj pre ďalších nájomníkov,“ hovorí konzultant divízie prenájmov maloobchodných priestorov Colliers International Andrej Mardiak. Podľa jeho vyjadrenia v apríli tohto roku bude spoločnosť klásť dôraz na vyvážený mix nájomníkov, ktorý návštevníkom prinesie široké spektrum módnych značiek, gastro prevádzok, služieb a podobne. „Môžem potvrdiť aktívny záujem viacerých významných značiek. Medzi nimi sa dokonca nachádzajú aj také, ktoré doposiaľ v slovenských regiónoch nepôsobili,“ povedal.

Nové pracovné miesta

Vďaka projektu pribudne v lokalite s blízkou dostupnosťou k historickému centru ďalších 550 parkovacích miest. Čo je však ešte dôležitejšie, očakáva sa, že po dokončení výstavby prinesie projekt prácu pre 250 ľudí. Spoločnosť BZ Group plánuje navyše v najbližších dňoch spustiť webovú stránku nákupno-zábavného centra s aktuálnymi informáciami o projekte. Pre návšetvníkom stránky bude určite zaujímavá aj správa, že si budú môcť prostredníctvom online kamery pozrieť, ako prebiehajú stavebné práce. „Stavebné práce na výstavbe poslednej fázy centra už začali. Vďaka zabezpečenému financovaniu naďalej platí, že nákupno-zábavné centrum otvoríme na jar budúceho roka,“ povedal Andrej Slezko, obchodný riaditeľ skupiny BZ Group.

Developer odhaduje celkovú výšku investície nákupno-zábavného centra na 36 miliónov eur. Jeho príbeh začal ešte v roku 2006, kedy prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič poklepal základný kameň a začalo sa stavať. Onedlho sa však o slovo prihlásila hospodárska kríza a tak sa stihli postaviť iba základy. Investor však prednedávnom ohlásil získanie partnera na financovanie a tak dokončenie nákupno-zábavného centra HORSE v Poprade nabralo veľmi reálne kontúry.

Obchody a zábava na streche

V nákupno-zábavnom centre návštevníci budú môcť nájsť široké spektrum módnych značiek, gastro prevádzok a služieb. Projekt sa chce odlíšiť nielen ponukou obchodov a komplexných služieb, ale aj prístupom k voľno-časovým aktivitám svojich návštevníkov. Na tento účel sa bude využívať najmä strecha budovy s multifunkčným charakterom pre športové a zábavné aktivity verejnosti. „Na jednej strane, je našou snahou ponúknuť návštevníkovi komfort z hľadiska šírky ponuky pod jednou strechou, lokality a dostupnosti. Na druhej strane, máme ambíciu priniesť nové alternatívy trávenia voľného času,“ vyjadril sa prednedávnom Andrej Slezko.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.