22.07.2024

Poprad ako mesto športu: vybudujú tu nové športové haly

V Poprade sa športu darí. Športových stánkov na úrovni však na Slovensku nikdy nie je dosť a tak určite nie je na škodu, ak sa z času na čas nejaký vybuduje. Dnes také niečo „hrozí“ Popradu, kde by malo vyrásť nové komplexné viacúčelové športovisko určené nielen pre dospelých.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Poprad žije športom

Poprad ako vstupná brána do slovenskej „top destinácie“, čiže Vysokých Tatier, ponúka viacero foriem športového vyžitia. Napríklad má kvalitné podmienky na plávanie, ktoré vznikli prebudovaní plavárne na aquapark, o kvalite ľadového hokeja sa baviť už vôbec nemusíme, nuž a od lyžovania vďaka blízkosti významných stredísk takisto nemá ďaleko. S popradským športom a tak trochu s hokejom súvisí aj výstavba, ktorú by sme vám v tomto článku radi priblížili. Ide totiž o vybudovanie viacúčelového športoviska s názvom Active Zone, ktoré bude pozostávať z troch hlavných objektov. Jedným z nich bude práve hokejová tréningová hala, druhým viacúčelová športová hala a tretím detské centrum, čiže takzvaný Detský svet.

Za autobazárom

Nové športové centrum sa podľa investičných plánov miestnej spoločnosti Sport Project, s.r.o. má nachádzať práve v lokalite za autobazárom, kde sa v súčasnej dobe nenachádza takmer nič, okrem neupravenej zatrávnenej plochy s množstvom navezenej zeminy a stavebného materiálu, ktorý je ešte pozostatkom z minulej stavebnej činnosti na neďalekom stavenisku. Z jednej strany je pozemok ohraničený cyklistickým chodníkom vedúcim z Popradu do Svitu, z ďalšej cestou a rašeliniskom. Toto miesto by sa na nové športoviská malo začať meniť už od apríla budúceho roku. Výstavba by mala byť dokončená o rok a osem mesiacov, čiže približne v decmebri roku 2015. Investor predbežne ráta s finančnými nákladmi vo výške 8,3 milióna Eur.

V troch halách

Ako sme už naznačili vyššie, v projekte ide o výstavbu nie jedného, ale troch objektov. Prvým z nich je viacúčelová športová hala, súčasťou ktorej budú prevádzky fitness, wellness, reštaurácia, hotelové ubytovanie pre športovcov a takisto ambulancia rehabilitačného lekára. Druhý objekt vstupnými priestormi nadväzuje na športovú halu. Ide o hokejovú tréningovú halu, v ktorej však svoj priestor okrem hokeja dostanú aj iné športy na ľade, napríklad korčuľovanie či krasokorčuľovanie. Tretí stavebný objekt je zasa primárne určený deťom, keďže jeho súčasťou budú hry rôzneho druhu, ktoré budú môcť deti využiť v sprievode svojich rodičov.

Územie pre Olympijské centrum

Lokalita za autobazárom, kde by nové šporotvé centrum malo vyrásť, bola podľa pôvodného územného plánu zachovávaná ako územná rezerva pre Olympijské centrum Poprad. Na konci augusta tohto roku však mestskí poslanci odsúhlasili zmenu a doplnenie územného plánu, v ktorom bola daná lokalita navrhnutá ako miesto vhodné pre výstavbu objektov športu a rekreácie. Vďaka tejto zmene tu môže vyrásť Active Zone, ktorá by podľa investora mala byť prínosom nielen pre samotných obyvateľov Popradu, ale aj návštevníkov zo širšieho okolia.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.