01.07.2022

Pod záhradami v Dúbravke a iné

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa toho stavia naozaj dosť a zdá sa, že inak tomu nebude ani v najbližšom období. Svedčí o tom aj nový polyfunkčný projekt Pod záhradami, ktorý by sa do fázy výstavby mal dostať v druhej polovici budúceho roku.

Zdroj: www.enviroportal.sk

Pod záhradami

Na mieste, kde sa dnes nachádza prakticky len trávnatý porast, by sa už onedlho mal začať stavať nový polyfunkčný objekt. Jeho názov by mala byť totožný s názvom ulice, na ktorom sa bude nachádzať, čiže Pod záhradami. Stojí za ním spoločnosť Zipp Bratislava s.r.o., ktorá by stavbu chcela realizovať od tretieho kvartálu roku 2015. Projekt by mal uspokojiť dopyt po nových bytoch, no do Dúbravky by mal zároveň priniesť aj niekoľko menších obchodných prevádzok, novú kaviareň či reštauráciu.

Pokiaľ ide o byty, svoj nový domov by tu malo nájsť približne 309 obyvateľov a to v 103 nových bytových jednotkách. Z tohto počtu je 60 priestorov definovaných ako klasické byty a 43 je charakterizovaných ako apartmány. Byty a apartmány sa budú nachádzať na druhom až šiestom, respektíve ôsmom podlaží. Celý projekt by investora mal vyjsť približne na 7,2 milióna Eur.

Dúbravka plná projektov

Bratislavská mestská časť Dúbravka je v posledných rokoch skutočne vďačným objektom pre developerov a investorov. Okrem vyššie spomínaného projektu Pod Záhradami môžeme spomenúť napríklad polyfunkčný objekt s názvom Polianky. Ide o bytový komplex s obchodnými prevádzkami a s penziónom. Pokiaľ ide o počet novovybudovaných bytových jednotiek, malo by ich byť 131. K nim však treba pripočítať aj 42 bytov určených na prechodné bývanie a deväť bytov určených na prenájom. Aby mali noví obyvatelia bytov kde parkovať, v rámci projektu vznikne aj 121 parkovacích miest v podzemnej garáži a 147 parkovacích plôch na povrchu, z toho 11 pre imobilných. Výstavba bude podľa investora, ktorým je spoločnosť Jannis s.r.o. so sídlom v hlavnom meste, členená na etapy a aj na bloky, pričom celkovo pôjde o osem blokov.

Bratislavská Dúbravka je územie s vysokým rezidenčným potenciálom. Práve preto by sa mala stať domovom aj pre ďalšie projekty, ako boli napríklad Dúbravčice, v rámci ktorých na ploche 36 tisíc metrov štvorcových malo vyrásť 68 bytov a takisto 170 apartmánov. Podobným projektom bol aj bytový dom Rosnička, ktorý mal do hlavného mesta priniesť 66 nových bytov. A samozrejme by sme nemali zabudnúť na bytový dom Skleník, ktorý svoj názov dostal po rovnomennom staršom objekte miestneho obchodného domu. Ten sa mal vyznačovať 112 novými bytmi. No na druhú stranu, spomínané projekty zatiaľ do fázy realizácie nevstúpili.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.