22.05.2022

Piešťany napredujú

Piešťany sú naším najznámejším kúpeľným mestom, ktoré každoročne priláka stále viac a viac ľudí z rôznych kútov sveta. Je preto teda len samozrejmé, že rozvíjať by sa mali aj po stránke obchodnej a tiež po stránke služieb. K tomuto rozvoju chce prispieť aj projekt, ktorý by mal vyrásť v piešťanskej lokalite Kňazovec.

ilustračné foto

Za železnicou

Podľa investora, ktorým je spoločnosť Atelier DV z Trnavy, účelom tohto projektu je prispieť k zlepšeniu služieb obyvateľom a návštevníkom mesta Piešťany vybudovaním objektov občianskej vybavenosti v bezprostrednej blízkosti rozvíjajúcej sa komerčno-administratívnej a obytnej zóny v lokalite Kňazovec za železnicou pri Vrbovskej ceste v meste Piešťany.

Lokalita Kňazovec za železnicou sa nachádza v extraviláne vo väzbe na juhozápadnú časť mesta, za trasou železničnej trate. V súčasnosti je táto plocha poľnohospodársky využívaná. V územnom pláne bola tejto lokalite priradená funkcia poľnohospodárskej ornej pôdy. To by však nemal byť nejaký veľký problém, nakoľko na zasadnutí poslancov mestského zastupiteľstva 26. mája tohto roku bolo prijaté uznesenie, ktorým schvaľuje zmenu funkčného využitia plôch poľnohospodárskej pôdy na plochy prevádzok a zariadení rôznych podnikateľských aktivít.

Väčší počet obchodov

Lokalita, kde by chcel investor stavať, sa nachádza neďaleko hypermarketu Tesco a obchodnej galérie s viacerými prevádzkami, ako napríklad Dráčik, Drogeria DM či Deichmann. Nové objekty by teda mali ešte viac rozšíriť počet obchodných prevádzok. Pôjde o prízemné objekty, v ktorých sa bude nachádzať viacero obchodných jednotiek. Podľa investora potreba navrhovanej činnosti vo všeobecnej rovine vyplýva z napĺňania cieľov rozvoja mesta a zlepšovania služieb jeho obyvateľom a zabezpečovania územného rozvoja mesta podľa aktuálneho územného plánovania.

Centier je tu viac

Najdôležitejším a najväčším obchodným centrom v našom najznámejšom kúpeľnom meste je Obchodné centrum Aupark, ktoré má navyše až neobvykle výhodnú a priaznivú polohu v samotnom centre mesta. Hoci toto centrum ani zďaleka nedosahuje veľkosť svojho menovca v Bratislave, pre obyvateľov Piešťan a takisto pre turistov predstavuje najdôležitejší „koncentrát“ nákupných príležitostí v celom meste. Okrem Auparku tu však nájdeme aj tradičné super- či hypermarkety a na najväčšom sídlisku Adam Trajan sa nachádza ešte jedno obchodné centrum s názvom PT Univerzal patriace miestnemu podnikateľovi.

O Piešťanoch sa však už niekoľko rokov hovorí v súvislosti s ďalšou výstavbou. V centre totiž malo vyrásť už dlhšiu dobu avizované a odkladané obchodno-administratívne centrum Pescan. Nemalo ísť však len o obchody, ale takisto o administratívne priestory a apartmánové byty. Vyrásť malo medzi Rázusovou a Poštovou ulicou. Na obchody v ňom bolo pritom určených šesť priestorov na plochách od 67 do 148 metrov štvorcových. Či sa však niekedy dočká svoje realizácie, nie je vôbec isté.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.