23.09.2023

Piešťanské projekty čakajúce

Kto by tvrdil, že Piešťany majú to svoje najlepšie obdobie už za sebou, nemal by tak úplne pravdu. Možno že ich sláva vo svete už nie je taká veľká, ako kedysi, rozhodne ich však nemôžeme považovať za odpísané mesto. O tom svedčia aj niektoré veľké projekty, ktoré sa v tomto meste mali zrealizovať. Pravda, na svoju realizáciu však ešte len stále čakajú. Nuž a ktovie, či sa vôbec dočkajú.

Zdroj: www.enviroportal.sk

V Beethovenovej aleji

Naše najznámejšie kúpeľné mesto totiž nie je ďaleko od vybudovania viacerých zaujímavých a veľkých projektov, ktoré by ho malo v očiach domácich, ale najmä turistov ešte viac zaatraktívniť. Jedným z nich aj rekreačný a rezidenčný projekt s názvom Beethovenova alej. Bude rozdelený na dve základné časti. Prvou z nich je rekreačný a hotelový komplex, súčasťou ktorého by mal byť trojhviezdičkový hotel so 110 izbami, aquapark s bazénmi a toboganmi, športový areál s ihriskami, 138 rekreačných chatiek a reštaurácie a bary. Druhá časť bude mať rezidenčný charakter. Na nových obyvateľov tu totiž čaká 164 stavebných pozemkov s výmerami od 440 do 972 metrov štvorcových. Projekt sa však nebude nachádzať v samotných Piešťanoch, ale v susednej obci, v Banke, v lokalite známej ako Červená veža. Kedy sa však projekt dostane do fázy realizácie v celej svojej kráse, ťažko povedať.

Niečo ako kúpele

Ďalším významný projektom, ktorý mal vzniknúť v bezprostrednej blízkosti Piešťan, je rekreačný komplex s názvom Bana Thermal. Ako vysvetľuje investor, spoločnosť Immocap, víziou projektu je výstavba areálu, ktorý ponúkne zákazníkom a turistom komfort kvalitného hotela s wellness&leisure, vodnými plochami, bazénmi, saunovým svetom, reštauráciami, kongresovými priestormi, vonkajšími atrakciami, mestskú pláž ako aj nákupnú zónu. Komplex sa mal nachádzať v obci Banka na nábreží Váhu oproti piešťanským kúpeľom, v časti bývalého termálneho kúpaliska Sĺňava II. Ako investor dodáva, veľkou pridanou hodnotou je aj termálna voda nachádzajúca sa priamo na pozemku. Investícia za približne 70 miliónov Eur sa však doteraz realizovať nezačala a je otázne, či sa tak vôbec niekedy stane.

 

Byty v centre

Síce menším, ale stále najmä svojou polohou zaujímavým mal byť aj rezidenčný projekt v centre kúpeľného mesta s názvom Apartmány Gallery. Malo ísť o päťpodlažnú budovu, v ktorej sa malo nachádzať 24 bytových jednotiek spolu s piatimi nebytovými priestormi, obchodmi a reštauráciou na prízemí, ku ktorým treba ešte pripočítať 32 garážových miest. Podľa oficiálnej stránky projektu mala táto polyfunkčná budova s dominantným rezidenčným charakterom, ktorej architektom je Ing. arch. Marcel Zachar, so svojimi otvorenými presklennými stenami, ako aj plnepresklennými stenami výkladov obchodov v parteri objektu vytvárať transparentnú galériu, podľa ktorej dostala aj svoje meno Gallery. Svojou farebnosťou mala kontrastovať so susednými budovami Enzo a Cylinder. No ani táto budova zatiaľ ešte nestojí a na otázku, kedy sa tak stane, sme zatiaľ odpoveď nedostali.

 

autor: Andrea Kolesárová

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený aby ste mohli napísať komentár.